СБУ блокувала антиукраїнську мережу, яка під кураторством РФ розробляла плани захоплення влади.

“СБУ блокувала деструктивну діяльність антиукраїнської мережі, яка під «антивакцинаторськими» гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі. Так, зловмисники закликали до насильницької зміни конституційного ладу. За попередньою інформацією, їхні дії координували російські куратори”, – повідомляє прес-служба СБУ.

У результаті синхронних спецоперацій СБУ одразу в декількох регіонах України діяльність антиукраїнського угруповання припинено.

Лідеру так званих “антивакцинаторів” та ще одному фігуранту провадження, громадянину РФ, повідомлено про підозру за ст. 109 Кримінального кодексу України (“Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій” -ред.).

“У розпорядженні СБУ є беззаперечні докази причетності фігурантів до протиправної діяльності, у тому числі листування, у ході якого зловмисники підшукували зброю та співучасників, що мали захоплювати владу у відповідних регіонах. Потім вони збиралися створити на території України власні територіальні громади із «власною міліцією» та «економікою»”, – йдеться у повідомленні. 

Під час санкціонованих обшуків вилучено докази, які вказують на можливе фінансування їх діяльності представниками РФ.

Правоохоронці не називають імен підозрюваних, але за даними джерела Української правди йдеться про Остапа Стахіва та Михайла Милостивого.

Тривають слідчі дії.

Заходи із викриття зловмисників проводили співробітники регіональних управлінь СБУ у Львівській, Чернігівській та Миколаївській областях за координації Департаменту захисту національної державності СБУ, Головного слідчого управління СБУ та процесуального керівництва Львівської та Чернігівської обласних прокуратур.

Окрім цього, сьогодні стало відомо, що співробітники Служби безпеки України викрили посадових осіб медичних закладів Києва на розкраданні коштів, виділених на боротьбу з пандемією COVID-19.

“Як вдалося встановити СБУ, до “схеми” причетні не лише посадові особи медичних закладів, а й приватні підприємці, які продавали відповідне обладнання. Розкрадання коштів відбувалося за рахунок включення до вартості угод суми ПДВ, хоча насправді законодавством передбачено звільнення від ПДВ таких операцій. Гроші привласнювали із закупівель анестезіологічних систем та апаратів штучної вентиляції легенів, необхідних для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19″, – повідомляє прес-служба СБУ.

Загалом, за попередніми даними, зловмисники привласнили майже 2 млн грн.

За результатами зібраних доказів головному бухгалтеру держустанови “Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України” повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Крім того, за підсумками проведення додаткових процесуальних дій вирішується питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності керівництва підприємства-постачальника за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Водночас під час досудового розслідування встановлено додаткові епізоди аналогічних порушень в інших державних органах та установах України.

За зазначеними фактами триває збір доказів для притягнення винних до кримінальної відповідальності.