Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Україна бореться в інтересах НАТО проти російського імперіалізму, який загрожує державам-союзникам, а тому заслуговує стати частиною Альянсу.

Про це він сказав в інтерв’ю канадському каналу CBS, повідомляє “Європейська правда”.

“Навіть якщо Україна сьогодні не є частиною НАТО, то воює вона в його інтересах у тому сенсі, що захищає перед жорстокою російською силою, яка загрожувала б багатьом країнам НАТО” – заявив Моравецький.

“Я вважаю, Що Україна заслуговує на те, щоб їй запропонували дуже швидкий шлях до НАТО” – сказав глава польського уряду.

На його думку, це питання зараз важливіше, ніж певні проблеми українського державного устрою.

Моравецький також закликав західноєвропейські країни, віддалені від Росії територіально, бути більш прихильними до України.

За словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, для українців та всього оборонного союзу буде великою трагедією, якщо Володимир Путін здобуде перемогу у війні.

Північноатлантичний Альянс має намір продовжити підтримувати Україну після закінчення війни, щоб уникнути нового вторгнення. Про це сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 1 червня, пише CNN.

Генсек НАТО зазначив, що росіяни можуть повторно атакувати Україну після перегрупування.

“Ми всі згодні з тим, що посеред війни ми не можемо зробити Україну повноправним членом НАТО, але водночас нам потрібно підготуватися до того, що станеться, коли війна закінчиться, бо тоді ми маємо зробити так, щоб історія не повторилася” — сказав Столтенберг.

За словами голови оборонного союзу, помилка президента РФ Володимира Путіна полягає в тому, що він недооцінив Україну та НАТО. Він підкреслив, що Альянс підтримуватиме Київ “стільки, скільки потрібно”.

“Для українців буде великою трагедією, якщо переможе президент Путін, але це також буде небезпечним для нас”, — вважає голова НАТО.

Столтенберг також звернувся до лідерів РФ та Китаю, вказавши на недоцільність розв’язання питань за допомогою сили.

Нагадаємо, 1 червня Єнс Столтенберг також сказав, що Україна має достатньо можливостей для того, щоб звільнити свої території від російських окупантів. За його словами, Північноатлантичний альянс надав Україні величезну кількість військової допомоги для того, щоб розпочати контрнаступ.

Паралельно, додав заступник голови Міноборони, Україна вестиме переговори з НАТО про “систему гарантій безпеки” перехідний період до членства в Альянсі – зокрема зобов’язання країн НАТО допомогти Києву перемогти у війні, підтримку української економіки, а також підтримку санкцій та інших форм тиску на Росію.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що розуміє неможливість вступу України до НАТО під час війни, проте не бачить сенсу брати участь у саміті НАТО у Вільнюсі, якщо за підсумками Україна не отримає конкретних сигналів щодо того, коли вона може приєднатися до Альянсу.

Росії необхідно зосередитися на своєму власному післявоєнному статусі, а не визначати, чи буде Україна вступати в НАТО, чи ні. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter 2 червня.

“Суверенітет України безумовний. І лише Україна визначає, куди, як і навіщо вона вступає. НАТО – це обов’язкове й найближче майбутнє”, – заявив він.
При цьому Подоляк наголосив, що владі Росії необхідно вже почати підбирати спікерів, які “здатні усвідомлювати реальний світ”.
“РФ же треба зосередитися на своєму власному повоєнному статусі, який вимагатиме значного роззброєння, відмови від фіктивних блоків і союзних держав, зміни зовнішньої політики тощо. Тож уже тепер підбирайте на посади “спікерів/прессекретарів” людей із розвиненою навичкою “логіка”, здатних усвідомити реальний світ”, – підкреслив радник глави ОП.