Президент Володимир Зеленський вважає, що мітинг, який пройшов 17 грудня під Верховною Радою, не був мирним зібранням, оскільки під час нього постраждали люди.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що кожен має право на мирне зібрання та на висловлення своєї думки. Водночас під час цього мітингу постраждали мітингарі й поліціянти.

«Це не шлях цивілізованої країни. Якщо ми хочемо кращого життя, то маємо навчитися говорити, поважати одне одного і, зрештою, жити разом. Влада, як і обіцяла, вносить між першим і другим читанням правки в закон про землю на основі обговорень з українцями. Ми дослухаємося до людей», — зазначив глава держави.

На його думку, дискусії про законодавчі ініціативи не повинні порушувати закон.

Він також вважає, що «на мітингу щодо закону про землю звучать не голоси фермерів, а політичні гасла».

Нагадаємо, 17 грудня кілька тисяч аграріїв перекрили дороги в 10 областях, протестуючи проти скасування мораторію на продаж землі. Під Радою націоналісти намагалися встановити намети, після чого відбулися сутички.

У десяти областях аграрії перекрили дороги проти зняття мораторію на землю. Під Радою перші сутички
з поліцією та Нацгвардією. В хід пішла бруківка, палиці, сльозогінний газ та кийки. Поліція повідомила про двох потерпілих правоохоронців та одного затриманого.

Згодом біля будівлі Верховної Ради та на вулиці Грушевського знову поновилися сутички протестувальників з поліцією. Правоохоронці розібрали і винесли з місця проведення акції військові намети, які намагалися встановити протестувальники.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк повідомив, що в результаті зіткнень постраждали 17 правоохоронців. Поліцейські затримали 26 учасників акцій.

Пізніше поліція повідомила, що на вулиці Інститутській, за кілька кварталів від місця сутичок, помер чоловік