Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко пояснив, що нараховані йому 88 тисяч гривень – це зарплата разом з разовою виплатою перед відпусткою.

“Моя зарплата не збільшувалася. Протягом трьох останніх років вона становить близько 35 тисяч гривень”, – заявив Розенко в ефірі ObozTV.

Віце-прем’єр наголосив, що його зарплату не можна назвати високою.

“У мене середня зарплата, яка відповідає навіть не топ-менеджменту України. Чистими приблизно виходить в районі 30-35 тисяч гривень на місяць. Якщо взяти топ-менеджерів державних і приватних компаній, то там зарплати стартують від 350 тисяч гривень”, – зазначив він.

“Тому я не можу назвати свою зарплату високою. Так, вона вища, ніж у більшості наших співвітчизників. Але я думаю, що вона адекватна посаді, яку я обіймаю”, – уточнив Розенко.

На питання, звідки тоді в ЗМІ взялася цифра у 88 тисяч гривень, чиновник відповів: “Дуже просто. У зв’язку з тим, що я зараз перебуваю у відпустці”.

“Система нарахування зарплати передбачає, що виплачується зарплата за попередній місяць, і також за час проведення відпустки. Напевно, через це. Плюс у мене було відрядження. Мабуть, компенсація за відрядження теж потрапила в цю суму”, – пояснив Розенко.

Раніше у відповіді секретаріату Кабінету Міністрів на запит Українських Новин було зазначено, що зарплата Павла Розенка за червень склала 88,6 тис. гривень.

Нагадаємо, середня заробітна плата в Україні в червні 2019 року склала 10783 грн (+17,96% за рік), в доларовому еквіваленті – $410. При цьому приріст реальної середньої зарплати з урахуванням інфляції склав 8,1% на рік.

Мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2019 року становить 4173 грн. За словами Павла Розенка, вже в 2020 році вона має вирости як мінімум до 6500 грн.