Президент Білорусі Олександр Лукашенко не відкинув, що колись будуть молитися, щоб в Україні був НАТО.

Імовірне членство України в НАТО – не найгірше, що може бути. Про це 18 січня на зустрічі з білоруськими дипломатами заявив президент країни Олександр Лукашенко, якого цитує його сайт.

"Там досить людей в Україні, які будуть у 10 разів гіршими за НАТО. Ми будемо молитися колись, щоб там НАТО був, а не люди, які сьогодні з рушницями ходять. І я також керівництву Росії довів цю позицію. Це теж треба розуміти й бачити", – сказав президент Білорусі.

За його словами, у конфлікт в Україні вплуталися і Сполучені Штати.

"Я часто вже й публічно кажу: слухайте, такого подарунка, який ми зробили у вигляді України, Заходу і насамперед Америці і не снилося. Перший подарунок – розвал Радянського Союзу. Другий – Україна. Чого сьогодні американцям дорікати?" – зазначив Лукашенко.

Окрім того, Лукашенко на зустрічі напередодні 100-річчя білоруської дипломатичної служби заявив, що згоден з Росією та іншими сусідами жити дружно, і навіть не проти союзу з РФ, але при цьому кожен повинен "жити в своїй квартирі", в суверенній державі . І пояснив, що не бачить в цьому нічого такого.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

У грудні 2017 року президент України Петро Порошенко говорив, що в недалекому майбутньому в Україні відбудуться референдуми про вступ країни в НАТО і Європейський союз.

9 березня 2018 року у НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.

22 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про закріплення в Конституції курсу на вступ до ЄС і НАТО.

8 січня 2019 року представник України в Альянсі Вадим Пристайко заявив, що Україна може стати членом НАТО після Македонії. На думку міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, вступити в НАТО Україні буде простіше, ніж у Євросоюз.