Під час свого нещодавнього візиту до Білорусі, російський лідер Володимир Путін взяв із собою «свиту» з понад 50 людей, серед яких був і колишній президент України Віктор Янукович. Це викликало певні зацікавленість і обговорення серед політологів та експертів. За словами політолога і соціолога з Німеччини Ігоря Ейдмана, традиційно велич та влада царя визначалися розміром супроводжувальної делегації. Отже, візити Путіна часто асоціюються зі стародавніми часами.

 «Путін уже скористався періодом, поки республіканці не схвалювали військову допомогу Україні, через що вона не могла провести мобілізацію, збільшити війська, провести заміни та інше. Цим він намагався переламати хід війни та вів наступальні дії, і продовжує це робити. Це його головне завдання», – зазначив соціолог.

Разом зі своєю делегацією Путін привіз і колишнього українського президента Віктора Януковича. Це вже не перший раз, коли Янукович зустрічається з Путіним у Білорусі. За словами експерта, можливо, Путін намагався провести перемовини з Януковичем та отримати його підпис під капітуляцією України. Однак, це лише версія, що підкреслює неприйнятність для Путіна президента Зеленського, якого він вважає «нелегітимним», що особливо комічно, адже ні Путін, ні Лукашенко, ні Янукович не є легітимними президентами своїх держав.

 «Путін казав же, що не проти переговорів з Україною, але вести їх потрібно з легітимними правителями. Зеленського таким не вважає, то, напевне, вів перемовини з Януковичем. Вимагав від нього капітуляції України, оскільки інакший результат його не влаштовує», – сказав політолог.

Варто відзначити, що президент України Володимир Зеленський не вірить у можливість мирних переговорів з Путіним, але сподівається на його поразку. За словами соціолога, Путіну не потрібні переговори чи замороження конфлікту, оскільки він намагається продемонструвати свою «прагнення до миру» на міжнародній арені, але при цьому продовжує війну в Україні.