Російські окупанти побоюються підтягувати нову техніку на Кінбурнську косу в Миколаївській області через вогневий контроль ЗСУ над цією ділянкою.

Як розповіла в ефірі телемарафону спікерка ОК “Південь” Наталя Гуменюк, у зв’язку зі зменшенням активності ворога зменшилась й кількість обстрілів.

“Росіяни зараз переформатовують свої підрозділи ближче до материкової частини України і намагаються там відновити особовий склад, який згодиться виїжджати на ті позиції, з яких більше ніхто не повертається”, – зауважила Гуменюк.

Вона уточнила, що Збройні сили поки не повернулись безпосередньо на Кінбурнську косу, але тримають ситуацію під своїм контролем.

Саме з Кінбурнської коси ворог обстрілював, зокрема, Очаківську громаду і саме звідти РФ тероризує морські транспортні шляхи.

“Ми працюємо над тим, щоб цей морський регіон став безпечнішим, щоб дипломатам було легше переконати світову спільноту, що до “зернової ініціативи” варто долучити Миколаївську область”, – пояснила Гуменюк.

Російські терористи продовжують обстрілювати Правобережжя Херсонщини. Окупанти застосовують проти цивільного населення керовані бомби.

Росіяни продовжують бити по Правобережжю з метою тероризму мирного населення.

Ситуація на Півдні залишається досить складною. Попри достатньо високу результативність бойової роботи, контрбатарейної протидії наших воїнів ворог продовжує обстрілювати Правобережжя. Раніше окупанти застосовували наземне озброєння, наразі почали застосовувати керовані авіаційні бомби.

Вони (росіяни – ред) намагаються використовувати бомби, але бомби керовані і скеровуються саме на об’єкти цивільної інфраструктури,
– наголосила Гуменюк.

Вона розповіла, що окупанти запускають ці бомби з винищувачів Су-35. Б’ють по промислових потужностях регіону, аби не дати можливості розвивати економіку деокупованих територій.

Ворог продовжує обстріли з огляду на те, що Херсонщина ще й аграрний регіон. Гуменюк наголосила, що окупанти б’ють по полях, які самі ж замінували. Зокрема, на територіях, де ще тривають стабілізаційні заходи та розмінування.

На жаль, є факти підриву мирного населення, коли люди намагалися самотужки почати обробляти сільськогосподарські землі. Вони обстрілюють просто поля. Це терористи,

– підкреслила керівниця пресцентру ОК “Південь”.

Наразі російські військові перебувають у глибокій обороні на Запорізькому і на Херсонському напрямках, зазначила керівниця пресцентру ОК “Південь”. Загарбники намагаються облаштовувати собі нові оборонні рубежі, усвідомлюючи, що вже незабаром вони їм знадобляться. Інженерні підрозділи противника облаштовують нові окопи, укріплення тощо.

Такоож російські окупанти не лишають спроб захопити Бахмут Донецької області. Для ворога це місто – лише політична ціль, бо за довгі місяці війни може стати для росіян хоч якоюсь локальною перемогою.

Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен. За його словами, загарбники хочуть окупувати Бахмут, щоб представити це як початок “великої перемоги”.

Бахмут – сакральна територія для росіян. За довгі місяці війни може стати для росіян хоч якоюсь локальною перемогою, яку вони хочуть презентувати як початок “великої перемоги”.

Росіяни вже не приховують, що очікують контрнаступу української армії. Бахмут має важливе значення для них. ПВК “Вагнер” посилюється регулярними російськими формуваннями,
– сказав він.

Зараз Росія намагається показати бої у Бахмуті як апокаліптичну подію, яка вплине на хід війни. Ворог прагне підірвати довіру українців до рішень командування щодо оборони міста.

Борис Тизенгаузен наголосив, що ЗСУ вдалось вигнати росіян з Херсона, який значно більший, ніж Бахмут.

“Херсон набагато більший, ніж Бахмут, вони звідти пішли. Вони втекли з Харківської області, де був обвалений російський фронт. Вони намагаються стерти, що були під Києвом, йшли на Суми, Чернігівську область, у них стояло завдання через Одесу вийти на Молдову”, – пригадав політтехнолог.