Новий глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук пояснив свою пропозицію почати переговори з жителями ОРДЛО.

Він вважає, що вони, як варіант, можуть пройти в форматі круглого столу, в рамках якого люди, які проживають на окупованому Донбасі, можуть пояснити, чого вони хочуть, а представники офіційного Києва окреслити свою позицію. Кравчук підкреслив, що мова не йде про переговори президента Володимира Зеленського або прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з ватажками ОРДЛО, на чому наполягає команда російського президента Володимира Путіна.

Про це повідомляє РБК-Україна.

“Ми хочемо і будемо спілкуватися, але ми ж не можемо спілкуватися з телеграфним стовпом. Якщо хтось зі свого боку не захоче, то ми ж не зможемо його змусити. Ми запропонуємо варіанти, може круглі столи з тими людьми, які там і тут. Попросимо нейтральну людину, щоб вона була модератором. Щоб люди сіли і над ними ніхто не був начальником, спілкувалися і шукали шляхи вирішення цього питання”, — відповів Кравчук на звинувачення Росії в тому, що Київ не йде на переговори з представниками ОРДЛО.

Керівник української делегації в ТКГ додав, що на цих переговорах команда президента Володимира Зеленського буде домовлятися саме про те, чого хочуть звичайні люди, а не ватажки бойовиків, яких курирує Кремлем. Кравчук додав, що тільки на такому рівні офіційний Київ зможуть почути жителі ОРДЛО і в української сторони з’явиться можливість переконати їх у своїй позиції.

“Щоб ми знали, що потрібно нам, Україні, зробити, щоб нас зрозуміли, почули і діяли адекватно. І якщо ми відчуємо і у нас будуть аргументи, які ми зможемо оприлюднити, що “та сторона” не хоче шукати шляхи, а буде ставити перешкоди , то ми будемо про це говорити відверто, підкріплюючи свої слова, підкреслюю, документами “, — пояснив свою пропозицію Кравчук.

Політик в черговий раз додав, що для нього немає заборонених людей в спілкуванні. Але він запевнив, що ніколи не підпише документ, який буде суперечити національним інтересам України.

Важливо відзначити, що Кравчук вже раніше заявляв, що не бачить перспектив переговорів з командою російського президента Володимира Путіна по Донбасу. Він вважає, що повернути Донбас і завершити війну можна тільки за допомогою жителів ОРДЛО, яких планує переконати в перспективі розвитку регіону в складі України. Представник президента Володимира Зеленського в переговорній групі переконаний, що для досягнення миру на сході України потрібно почути тих людей, які живуть на Донбасі, а це 1,7 млн осіб — і якщо вони захочуть, щоб війна закінчилася, то Москва їх почує краще, ніж представників офіційного Києва.