Напередодні Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною прибув до Вашингтона. Тільки сьогодні у нього призначено цілих вісім зустрічей.

Знімальна група ТСН зустріла президента біля готелю, де він зупинився, і розпитала про очікування від візиту. Далі передаємо репортаж дослівно.

Президент і вся українська делегація зупинилися у п’ятизірковому готелі Hay-Adams. Він розташований буквально через дорогу від Білого дому. Сьогодні тут можна зустріти чи не весь український уряд та Офіс президента. Власне – це єдиний вільний вечір, коли вони можуть відпочити. Вже завтра із 9.30 за місцевим часом на них очікує насичена робоча програма.

Охорона вивантажує речі, до готелю заселяється голова НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко. З парку повертається міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Міністр оборони Андрій Таран іде на прогулянку вечірнім Вашингтоном. Останніми із готелю виходять президент із дружиною і сідають у чорний Suburban.

За кілька секунд Володимир Зеленський таки виходить до ТСН.

– Ви кричали?

– Так

За його словами, збираються із дружиною і командою вечеряти.

“Зараз хочеться трішечки поспати”, – каже він.

У вівторок у президента заплановано вісім зустрічей. Перша – в Міністерстві енергетики. Далі – оборонне відомство.

“В цілому три оборонні угоди повинні бути. Також важливі речі щодо економічних домовленостей. Буде великий диспут щодо “Північного потоку”. Повинна бути енергетична угода і домовленості. Я кажу: повинна бути тому, що диявол – в деталях. Треба почекати трішечки”, – каже глава держави.

У дружини президента Олени Зеленської в США окрема програма.

“Відкриватися будуть важливі аудіогіди для нашої державної мови. Український дім ми відкриємо нарешті у Вашингтоні. В the Capital of the USA буде наш український дім – дуже крутий”, – розповів президент.

Більш напруженого у підготовці візиту наші дипломати не пригадують.

США сьогодні завершують виведення військ і евакуацію цивільних з Кабула, а тому програму доводилося неодноразово змінювати. Американські високопосадовці цілодобово працюють над тим, щоб завершити місію в Афганістані без нових втрат.

“Я вважаю, що це дуже знаково. Попри всі проблеми, попри дуже навантажений графік, відносини з Україною є пріоритетними. Візит відбувається за планом. Пожежа іде за планом – знаєте, є така приказка”, – наголосив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба.

1 вересня відбудеться зустріч із президентом Джо Байденом. Вже в обід Володимира Зеленського очікують у Білому домі. Заплановане спілкування віч-на-віч. За результатами президенти оприлюднять спільну заяву.