Наші захисники можуть відкрити “третій фронт”

Радник Офісу президента Олексій Арестович натякає, що ЗСУ можуть відкрити “третій фронт” – а саме завдати удару по російській армії десь ще, окрім Херсонської та Харківської областей.

“Краще двох напрямків для контратак може бути лише відкриття третього”, – заявив радник Офісу президента в ефірі “Фейгін Live”.

“Чи вистачить ресурсів у нас – побачимо”, – додав він.

Водночас додамо, що ЗСУ проводять успішний контрнаступ у напрямку Ізюму.

Тож Арестович повідомив, що саме зараз ймовірність деокупації Куп’янська досить висока – адже наші воїни підійшли дуже близько до позицій ворога.

Власне він також розповів, що чекає на загарбників, коли українські військові підійдуть до Ізюма

Куп’янську приготуватись. ЗСУ уже дуже близько, – зазначив Арестович та порадив окупантам вже готуватись до оборони.

А ось щодо наближення наших воїнів до Ізюма, то радник зазначив, що окупантів піджимають знизу наші війська. Попри те, що наразі там оточення немає, із наближенням наших захисників, військове командування знатиме який наказ віддати.

Оточення не оточення, але влетіли вони вже конкретно. Подивимось, які плани у нашого командування: оточити, відрізати, оточити і розстрілювати артилерією та авіацією – дуже різні варіанти, – зазначив Арестович.

Водночас, заступник командира батальйону “Карпатська Січ” Ігор Сабій в ефірі одного з телеканалів, повідомив, що на Ізюмському напрямку окупанти намагаються не допустити нашого просування, але мають суттєві проблеми з постачанням боєкомплектів, тому не можуть застосувати артилерію як раніше

“Наш підрозділ “Карпатська Січ” 49-й окремий батальйон “Легіону Свободи” продовжує вести активні бойові дії на Ізюмському напрямку. Перш за все, йдуть потужні танкові бої, ми палимо танки противника. Своєю чергою окупанти намагаються не допустити нашого просування та утримати за собою захоплені території, але мають суттєві проблеми з постачанням боєкомплектів. Відповідно, не можуть застосувати артилерію як раніше, тому і відбуваються танкові дуелі”, – проінформував заступник командира батальйону “Карпатська Січ”.

До того ж, Ігор Сабій розповів цікаву інформацію з перехоплених розмов окупантів, що вони вже жаліються на те, що у тимчасово окупованих селах, де вони захопили будинки селян, місцеві жителі, окрилені успіхами ЗСУ, приходять і виганяють росіян зі своїх хат. І російські вояки у такому розгубленому стані, що навіть не опираються людям та виселяються з будинків.

“Також маємо інформацію, що багато окупантів переодягаються у цивільній одяг і тікають світ за очі. Морально-психологічний стан противника дуже важкий, він розуміє, що йде поразка, також немає боєкомплекту, жаліються, що у них залишилося по одному-два ріжки набоїв до автоматів, а чекати підмоги їм нема звідки”, – додав Сабій.

У той же час військовий аналітик В’ячеслав Целуйко вважає, що у Харківській області Збройні сили України ведуть більш стрімкі наступальні кампанії, ніж у Херсонській області

“Кампанія на Півдні розвивається достатньо повільно. ЗСУ перемелюють російську армію. Ця кампанія почалась раніше, ніж на Харківщині. Це могло призвести до того, що російські стратегічні резерви були перекинуті туди й потім, коли вдалось відтягнути на себе супротивника, ЗСУ почали свій наступ на Харківщині”, – сказав він.

Окрім того, Целуйко наголосив, що на Херсонщині стан росіян достатньо важкий.

“Вони відрізані від забезпечення, тому перемелювати їх дуже зручно. Можливо, така тактика була обрана на цьому напрямку. На Харківщині ми бачимо більш стрімкі наступальні кампанії. Супротивник оточується, він змушений покидати укріплені позиції, бо його відрізають від постачання. Кидає техніку, озброєння, величезну купу боєприпасів. Кампанії на Херсонщині й на Харківщині дещо відрізняються”, – підсумував аналітик.