Президент Росії Володимир Путін хоче знищити українську державність. А проте може піти й на поступки у перемовинах.

Таку думку висловив у телеефірі 9 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі програми “Право на владу”. Він вважає, що розмовляти з Путіним “однозначно варто”.

Скандальна псевдоісторична стаття президента Росії Володимира Путіна про українсько-російські стосунки далека від реальностей політики, переконаний глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, у своєму тексті Путін принижує українську державність і повторює пропагандистські заяви про “один народ”.

Кулеба ж каже, що з Путіним говорити треба, але до майбутнього його діалогу із Президентом України Володимиром Зеленським слід підходити “з дуже практичними політичними інструментами”.

“У 2019 році, наприклад, Путін так само хотів знищити українську державність, а проте пішов на конкретні поступки щодо обміну полоненими, звільнення наших політв’язнів, Олега Сенцова”, – нагадав міністр.

Простіше кажучи, публічні заяви – це одне, а “рівень реальної політики” (коли можна розв’язувати важливі питання) – геть інше.

“Однозначно варто (говорити з Путіним – 24 канал). Попри все те лукавство, яке Лунає з Кремля, всім очевидно, що мовиться про міжнародний збройний конфлікт (на Донбасі та навколо Криму – 24 канал), де є два учасники – Україна і Росія. Розмовляти потрібно з тим, хто ухвалює рішення в Росії – а це Володимир Путін”, – наголосив Кулеба.

На запитання ж про формат такої розмови глава МЗС відповів так:

“Це має бути розмова, надзвичайно складна розмова, але потрібно йти до неї. Це не означає, що нормандський формат ми відкидаємо. Позиція президента (Зеленського – 24 канал) полягає в тому, що потрібно використовувати будь-яку можливість, навіть найменшу, заради припинення війни та деокупації наших територій”.

Варто зазначити що, щодо підготовки зустрічі Зеленського та Путіна у Москві та Києві позиції різні:

Ще в липні Володимир Зеленський говорив, що готовий зустрітися з Путіним, і що підготовка до розмови триває.
У Кремлі ж кажуть, що Путін не погодиться на зустріч із Зеленським, якщо той вимагатиме порушити тему Криму.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Президент України Володимир Зеленський може зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним у Нью-Йорку на сесії Генеральної асамблеї ООН. Таку думку висловив на телеканалі «Україна 24» український дипломат, експосол України у США Валерій Чалий.

«З приводу зустрічі президентів України та Росії – я думаю, про це говорити не будуть, але мені здається, що там обговорюються такі варіанти… Але якщо там буде, що поки що невідомо, президент Росії, у нього вибори буквально в ці ж дні – все може бути. Може бути якесь перетинання, яке, я б сказав, не дуже доречне в такому форматі насправді, але міркування можуть бути», – сказав Чалий.

У свою чергу прессекретар Путіна Дмитро Пєсков відразу заявив про те, що Президент Росії Володимир Путін не буде брати участь у цьогорічній сесії Генасамблеї ООН.

Пряма мова Пєскова: “Президент не планує в цьому році брати участь у Генасамблеї”.