Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив про загрозу зриву виборів або навіть фальсифікацію їх результатів на окрузі №118 у Львівській області, де за попередніми даними перемагає бізнесмен та багаторічний депутат Богдан Дубневич. 

Водночас напередодні ввечері львівська соціологічна агенція "Фама" повідомила, що Дубневич програє кандидатці від "Голосу" Галині Васильченко із розривом приблизно 13%.

Як зазначили у партії, із тих дільниць, на яких перемагає Васильченко, Окружна виборча комісія перестала приймати протоколи та приблизно 20 із них повернула на доопрацювання без поважних причин. Після зауважень з боку партії ОВК оголосила перерву до 11:00 вівторка та припинила протоколів від ДВК.

"ОВК припинила прийняття протоколів до завтрашнього дня, хоча робота комісії має бути безперервною. Це нас насторожує. Є підстави говорити про можливості зриву виборів чи фальсифікації результатів виборів", – заявили у партії.

Водночас Святослав Вакарчук заявив, що політсила не збирається залишити все просто так.

"Ситуація вкрай загрозлива не тільки з огляду на ситуацію на цьому окрузі. Ми не дамо вкрасти голос жодного нашого виборця. Закликаємо ЦВК змусити ОВК і ДВК цього округу виконати свої функції та продовжити вносити дані", – заявив Вакарчук на брифінгу у понеділок.

Також він закликав міністра внутрішніх справ Арсена Авакова взяти під контроль ситуацію та запобігти крадіжці голосів, а також президента Володимира Зеленського захистити вільне волевиявлення громадян

"Від його позиції та його слів залежить як почнеться новий період нової політики", – додав Вакарчук.

Зазначимо, що згідно із даними ЦВК на 15:00 на окрузі №118 за результатами підрахунку 89% голосів Богдан Дубневич набирає 33,04% голосів, а кандидатка від "Голосу" Галина Васильченко 30,76%.