Представник Конгресу США Джейсон Кроу очолив делегацію Конгресу, яка відвідала Київ, щоб обговорити російське агресивне військове нарощування в Україні та навколо неї та почути оцінки українських офіційних осіб та військового керівництва.

Про це йдеться на сторінці Посольства США в Україні у Фейсбуці.

Кроу разом з колегами, Бредом Венструпом і Ріком Кроуфордом наголосили на двопартійній підтримці суверенітету і територіальної цілісності України та її євроатлантичної траєкторії.

“Представник Конгресу Кроу разом з його колегами, представниками Бредом Венструпом і Ріком Кроуфордом підкреслили двопартійну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та її євроатлантичної траєкторії. Делегація також підтвердила відданість США шляху дипломатії та діалогу у деескалації напруженості, спричиненої нарощуванням військових сил Росії, а також підтримці жорстких заходів у відповідь на будь-яке подальше військове вторгнення Росії на суверенну українську територію”, – йдеться у повідомленні.

Як “Голос Америки” повідомляв раніше, українські представники попросили Вашингтон надати системи протиповітряної оборони – йдеться про зенітно-ракетні комплекси Patriot, повідомляє сайт американської телекомпанії CNN.

“Адміністрація Байдена все ще роздумує, чи поставити більше озброєнь та техніки українцям, після того, як вже були надані останніми двома місяцями протитанкові ракетні комплекси Javelin та центри командування запусками, патрульні катери класу Island, аптечки першої медичної допомоги, захищені радіостанції, електроне обладнання, медичне обладнання, двигуни, генератори, запчастини, а також малокаліберна зброя та набої. Українці також наполягають на поставках систем протиповітряної оборони – як-от Patriot зі США, як кажуть люди, знайомі з їхніми запитами”, – повідомляє CNN.

При цьому радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван “передав стурбованість США, що такі поставки можуть бути сприйняті Росією як дуже провокативні в час, коли США, Європа та НАТО намагаються переконати Москву в потребі деескалації”. Він також заявив, що Сполучені Штати “в принципі готові” до діалогу з Росією з питань європейської безпеки.

Зазначимо, що Вашингтон, його союзники по НАТО і українська влада висловлюють тривогу у зв’язку з інформацією, що надходить останніми тижнями, що Росія зосередила поблизу кордонів з Україною десятки тисяч своїх військовослужбовців. Москва категорично заперечує, що вона готує вторгнення в Україну. На цьому тлі США повідомляли про плани поставити Києву більше озброєнь, включаючи протитанкові ракетні комплекси «Джавелін».

Як повідомлялося, на сьогодні біля кордонів України зосереджено близько 100 тис. російських військових.

Раніше очільник ГУР Кирило Буданов заявив, що вторгнення військ РФ може відбутися у січні-лютому відразу з кількох напрямків: через ділянки східних кордонів (як контрольовані, так і не підконтрольні Києву), а також з Криму та Білорусі.