Капітан ЗСУ Валерій Прозапас зазначив, що, тримаючи оборону на півдні, ворог зазнає великих втрат.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“На півдні розташовані регулярні підрозділи армії РФ, які укомплектовані професійними військовими й звичайними мобілізованими, є кавказці й залишки підрозділів так званої ДНР. Спостерігаємо, що бувають випадки, що їхні солдати відмовляються виконувати бойові завдання. Нещодавно російські мобілізовані виклали ролик, у якому розповідають, що не хочуть йти на Приютне – це селище перед яким зараз розгортаються позиційні бої. Вони кажуть, що це вірна смерть. Підтверджую, там їх чекає вірна смерть”, – наголосив Прозапас.

За словами капітана ЗСУ, росіяни вже не можуть собі дозволити так званих м’ясних штурмів, які відбувалися на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

“Противник почав відноситись до нас серйозно. Ворог усвідомлює, що зазнає втрат, тримаючи оборону на півдні. Росіяни вже не можуть собі дозволити м’ясних атак, які ми спостерігали на Бахмуті та Авдіївському напрямку, коли вони кидали в штурми свій немотивований й непідготовлений особовий склад. Мабуть, вони вивчали наші спроможності”, – припустив Прозапас.

Хоча контрнаступ йде повільніше, ніж багато хто очікував, стратегічна ініціатива як і раніше належить українцям. Про це в інтерв’ю британському Sky News розповів військовий експерт, колишній офіцер розвідки і служби безпеки британської армії Філіп Інгрем.

За його словами, українські війська, ймовірно, змогли просунутися на кілометр в районі Бахмута. Інграм зазначає, що один кілометр може здатися незначним результатом, але “Групі Вагнера” знадобилося багато місяців, щоб пройти сім кілометрів.

“Це все ще рання фаза, ініціативою володіють українці. Процес йде, але повільніше, ніж очікувалося”, — сказав експерт.

Інгрем підкреслив, що у росіян було дев’ять місяців, щоб побудувати складні, взаємопов’язані рівні оборони з мінами і протитанковими ровами.

Голова військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер переконаний, що дії українського військового командування щодо проведення контрнаступу заслуговують на похвалу.

Він також закликав утриматися від коментарів у дусі розчарувань щодо темпів просування українських військ.

Він додав, що не треба закидати Україні щодо того, що “вони повинні просуватися швидше” або “ми розчаровані, що вони не просуваються швидко”.

— Такі операції надзвичайно важкі, і я гадаю, що те, як вони це роблять, заслуговує на похвалу. Я гадаю, що з хороших причин у деяких місцях вони обережні, тому що ви можете спалити багато сил, якщо ви підете напряму, і вам потрібно знайти слабкі місця, найкращі позиції, щоб спробувати прорватися, – додав Бауер.

За його словами, контрнаступ – це завжди важка операція, і безпосередньо в Україні перебуває 90% особового складу російської армії. Він додав, що в Україні, крім особистого складу росіян, є значні загороджувальні перешкоди – іноді це кілька кілометрів, іноді це 30 км завглибшки та мінні поля.Голова військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер переконаний, що дії українського військового командування щодо проведення контрнаступу заслуговують на похвалу.

Він нагадав, що Росія хоче повернутися назад до кордонів 1997 року, що включає три балтійські держави, Польщу, Словаччину, Угорщину, Словенію та Болгарію. Він наголосив, що це неприйнятно.

Тому, за його словами, слід розуміти, що ця війна не лише про Україну, а про набагато більше, і слід продовжувати підтримувати Україну так довго, скільки це буде потрібно, щоб не дозволити росіянам перемогти.