Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман висловив думку, що поки що неможливо назвати кандидатів у президенти України на наступних виборах, які мають відбутися 2024 року. 

“Мені здається, нас дуже здивує лінійка претендентів на наступних президентських виборах. Можливо, декого з них зараз ми навіть не знаємо. Я практично впевнений, що будуть несподіванки, оскільки приклад [нинішнього глави держави] Володимира [Зеленського] захоче повторити багато політиків. Це буде різнобарв’я і різнотрав’я”, – пожартував Стефанчук.

Він вважає, що на виборах, крім “традиційних політичних пенсіонерів”, обов’язково балотуватимуться нові обличчя.

“Можливо, це будуть люди, які десь себе спробували у політиці, можливо, це будуть інші люди… Але мені здається, що основна політична боротьба буде в останній рік [перед виборами]”, – сказав Стефанчук.

Водночас він припустив, що перемогти на виборах Зеленського, якщо той вирішить балотуватися, зможе лише такий самий несистемний політик.

“Мені здається, що тефлонового політика може перемогти лише тефлоновий політик”, – зазначив спікер Ради.

Народний депутат також зазначив, що балотування глави держави на другий термін є доволі складним питанням, і відповідне рішення президент ухвалить “лише сам”.

Якщо все вийде, але він захоче реалізувати щось ще, безумовно, він ітиме (на другий термін – ред). Але якщо щось не вийде, він бачитиме, що немає мандата довіри, мені здається, він не піде, – сказав Руслан Стефанчук.

Очільник Верховної Ради наголосив, що і чинний президент, і вся його команда ведуть активну роботу над тим, аби реалізувати програму, представлену перед виборами.

Мені хочеться, щоб з’явився перший президент України, який відкриє програму, а там біля кожної обіцянки стоїть галочка “виконано”. І я знаю, що він дійсно цього хоче, – додав нардеп.

Нагадаємо, нещодавно відкликаний із посади голови Верховної Ради Дмитро Разумков відповів на запитання щодо своїх президентських амбіцій. Про це він розповів 7 жовтня на брифінгу в будівлі парламенті після того, як Верховна Рада проголосувала за його відкликання з посади спікера.

«Президентські вибори поки що не розпочалися ж. Але раніше казали, що з голови Верховної Ради ніхто не ставав президентом. Цей запобіжник Рада сьогодні прибрала», – сказав Разумков.

Однак прямої відповіді на уточнювальне запитання, чи означає це його намір балотуватися на майбутніх президентських виборах, Разумков не дав.