Прем'єр-міністр Володимир Гройсман свідомо покриває угоди, які зараз відбуваються у Міністерстві охорони здоров'я, і за це йому доведеться відповідати перед новою владою. 

Таку заяву зробила народний депутат і голова парламентської комісії з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

"Що стосується роботи Міністерства охорони здоров'я, Прем'єр-міністр особисто покриває всі ті угоди, що зараз там відбуваються. І коли в Україні прийде справедлива влада – він і керівники МОЗ сидітимуть!" – заявила парламентарій.

За її словами, виконавча влада за три роки не зробила нічого, щоб забезпечити українцям вільний доступ до якісного медичного обслуговування, хоча основні кроки, які необхідно було для цього зробити, були затверджені на парламентських слуханнях ще в 2015 році.

"Є рішення парламентських слухань, де записані 25 кроків, які виконавча влада повинна виконати. Крок перший: затвердити стандарти лікування і клінічні протоколи. Зараз у нас знищені стандарти лікування, клінічних протоколів взагалі немає. МОЗ повинно було надати ці стандарти і забезпечити ними лікарні. зроблено – нуль! Другий крок: затвердити модель розрахунку собівартості медичної послуги. 

Популярне“Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Це б дозволило порахувати, скільки державі обійдеться вилікувати онкохворого, скільки буде коштувати вилікувати людину з інфарктом. Закласти в бюджет ці кошти і перейти до наступного кроку – загальнообов'язкового державного медичного страхування. Тут теж зроблено – нуль ", – підкреслила політик.

Ольга Богомолець відзначила, що через непрофесійні дії уряду країну залишають лікарі і молодший медичний персонал, які шукають роботу за кордоном – зокрема в Польщі та Німеччині.

"Те, що робить сьогоднішній уряд – це прямий злочин! Тримати медсестру, санітарку і лікаря на зарплату в 3000 гривень і спонукати їх до  корупції – це злочин перед державою і українським народом. Поки ми з вами тут говоримо, вмирають люди, лікарі виїжджають з країни. Шукають роботу в Польщі, в Німеччині. Скільки про це можна вже говорити і скільки це можна терпіти? "- обурилася парламентарій.

На її думку, в Україні вкрай необхідно забезпечити однаково якісне та доступне медичне обслуговування для всіх громадян, незалежно від їх стану.