Україна укріплює кордон з Білоруссю в Чернігівській області. Зокрема, там розміщують бетонні украплення, проводять зварювальні роботи та копають протитанкові рови. Це підтвердило командування ЗСУ, а саме Сергій Наєв. І не дарма.

Росіяни хочуть зайти на північ України з Білорусі. Як відомо, головна лінія атаки ворожих військ перебуває на Сході України, основна лінія бойових зіткнень пролягає на шести напрямках — від Куп’янська до Вугледара, тому атак варто очікувати і з північного боку.

«Білорусь ще не сформувала сили для наступу, але загарбники можуть швидко туди перекинути боєздатні підрозділи. Тому взимку важливо зміцнити позиції ЗСУ фортифікаціями, щоб не допустити великих втрат у майбутньому», — каже ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

В той же час, військові аналітики вважають ідею переходу України в оборону до початку нового року виправданим кроком. ЗС РФ наступають за багатьма напрямками, ЗСУ потрібно вимотати потенціал ворога з мінімальними втратами і відновлювати резерви до другої хвилі контрнаступу.

Таку думку висловив керівник програм з безпеки Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», капітан першого рангу в запасі Павло Лакійчук.

«Сучасні методи оборони — це не заритися в окопи і чекати. Її форми і методи не відкидають тактичні наступальні операції. Оборону треба тримати, поки баланс сил не зміниться», — прокоментував експерт.

Проте, високопоставлені особи у Вашингтоні бояться переходу повномасштабної війни в тупикову фазу, адже за такого розкладу перевагу отримає президент Росії Володимир Путін.

«Ставки величезні. Без нової стратегії і додаткового фінансування Україна може програти війну», — зазначає видання NYT.