Міністр оборони Словенії Матей Тонін заявив, що країна надішле Україні техніку подвійного призначення на тлі нарощування російських військ поблизу українського кордону, про це повідомляє Балканський оглядач у  Facebook.

Наразі Словенія не планує надсилати летальну зброю в Україну, але ми надішлемо техніку подвійного призначення, – сказав міністр.

Він заявив, що ухвалюючи рішення про допомогу, словенський уряд реагував на побажання України, яка не просила у Словенії летальної зброї.

За словами міністра, у розмові з ним посол України в Словенії висловив прохання про мобільні кухні та намети з підігрівом. На першому етапі Словенія надасть Україні спальні мішки, черевики, дизель-генератори та рукавички. Тонін додав, що орієнтовна вартість цього пакету першої допомоги становить 62 тис. євро.

Він підкреслив, що нинішня ситуація насамперед руйнує українську економіку, тому українці просять військової та економічної допомоги, але не очікують, що члени НАТО воюватимуть замість них.

Моральний дух в Україні високий, вони готові воювати самостійно, якщо потрібно, – сказав міністр.

Зазначимо, що Нідерланди ухвалили рішення про поставку Україні товарів військового призначення. В Гаазі, таке рішення Кабінет міністрів Нідерландів ухвалив 18 лютого у відповідь на запит України щодо надання військової допомоги через загрозу нового вторгнення Росії. Зокрема, йдеться про надання снайперських гвинтівок, шоломів, бронежилетів, радарів та металошукачів.

Раніше, у парламенті  Нідерландів більшість виступила за надання підтримки Україні у стримуванні російської агресії.