Німецька перестрахувальна компанія Munich Re скасувала контракт щодо “Північного потоку-2”. Сталося це після того, як Німеччина зупинила процес сертифікації трубопроводу.

Як пише авторитетне американське видання, страхування будівництва трубопроводу “Північний потік-2” перервали на тлі загрози санкцій з боку Сполучених Штатів.

Напередодні глава МЗС Німеччини Хайко Маас констатував заморожування російського проєкту “Північний потік-2”. Це сталося після того, як Росія 21 лютого визнала “незалежність” квазіреспублік на Донбасі.

Нагадаємо, Німеччина зупиняє сертифікацію “Північного потоку-2”. Міністерство економіки країни вже отримало відповідну вказівку.

Росія у відповідь традиційно вдалася до погроз. Зокрема, офіційна Москва заявила про ціну на газ у 2 000 євро за тисячу кубів.

В Україні привітали зупинку сертифікації. Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що це – потужний крок. Згодом міністр також подякував своїй німецькій колезі Анналені Бербок за рішення її країни.

До речі, зазначимо, що посол України у Німеччині Андрій Мельник заявив, що Україна вдячна Німеччині за рішення зупинити сертифікацію газопроводу “Північний потік-2”, але цього недостатньо, щоб зупинити агресію Росії. Хоча ще кілька років тому Берлін міг це зробити. Він наголосив, що через газопровід можна було впливати на Москву.

“Якби “Північний потік-2″ призупинили хоча б декілька місяців тому, або краще – рік чи два назад, то я думаю, ми б і не бачили взагалі цієї загрозливої ситуації у нас на кордонах”, – зазначив Мельник.

Він пояснив, що позиція України щодо дій Берліна чітка: “країна дякує за те, що “Північний потік-2″ принаймні тепер винесли за дужки”. Однак додав, що цього вже замало.

Посол звернув увагу, що санкції, які запровадив Євросоюз та США, є гарним першим кроком, однак цього навряд чи буде достатньо, аби кардинально змінити курс Володимира Путіна.