Український військовий експерт Сергій Грабський в інтерв’ю nv.ua розповів, що наступ України на лівобережжі Дніпра вже відбувається.

«Наступ на лівобережжя готується, триває, я сказав би так, якщо ми проводимо аналогії з нашими активними діями на правому березі. Постійна та методична робота наших вогневих засобів щодо об’єктів противника на лівому березі — це один із елементів цього наступу», — сказав Грабський.

Він уточнив, що руйнування системи забезпечення, управління, дислокації противника на лівому березі створює передумови для фронтального наступу по лінії Василівка-Орехів-Гуляйполе-Велика Новосілка, у напрямку Токмак, Мелітополь з метою виходу на узбережжя Азовського моря та блокування та заходу до Криму. .

“Тобто наступ уже йде, просто ми не бачимо зараз фізичного переміщення наших підрозділів, але це не означає, що ми припинили цю роботу”, – підсумував військовий експерт.

Ще 19 грудня начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявляла, що війська РФ у тимчасово окупованих районах Запорізької та Херсонської областей повторюють сценарій своєї втечі з Херсона.

«Вони спочатку накопичувалися довкола Херсона, потім повідомляли, що вони залишають деякі населені пункти. Потім вони готувалися до вуличних боїв. Потім розповідали, що ще не все загублено. А потім починали виносити з банківських установ те, що вважали за цінне», — сказала Гуменюк.

Вона додала, що зараз росіяни намагаються обладнати лінії оборони подалі від фронту.
Окупаційна армія не має шансів утримати лівобережну Херсонщину й Крим: “жест доброї волі” на півдні неминучий.

Сучасна війна – це війна логістики: “радянська школа” планування військових операцій морально застаріла й поступається стандартам НАТО, відповідно до яких вибудовує свою стратегію український Генштаб. Особливо яскраво це проявляється на півдні: рф вже втратила Херсон, а відхід окупаційних військ з лівобережжя Дніпра, Запорізької області й навіть Криму – лише питання часу. Пише Дмитро СНЄГИРЬОВ (керівник ГІ «Права справа», воєнний експерт, спеціально для ГІТу).

Україні у значній мірі вдалося фактично заблокувати логістику окупаційних військ російської федерації шляхом завдавання вогневогоураження по базах накопичення і складах ворога. З огляду на це, на Запорізькому напрямку утворилася загроза “нависання” ЗСУ над Мелітополем, що дає можливість для чергового “жесту доброї волі” з боку окупантів.

Так само, на мою думку, через логістичні проблеми утримувати лівий берег Дніпра у Херсонській області для ворога вже немає ніякого сенсу – шляхи постачання як з боку окупованого Донбасу, так і з Кримського півострова перебувають під українським вогневим контролем.

Наразі окупанти зосередили логістику у Генічеському районі ближче до Криму, однак ”бавовна” наздоганяє їх і там.

Отже, в окупантів незабаром постане питання щодо виведення своїх сил на територію Криму. Проте і це їх не врятує від остаточної поразки.

Шанси утримати півострів у противника досить проблематичні. До того ж це не вдавалося ще нікому, починаючи від давніх давен і закінчуючи роками Другої світової війни, як для підрозділів Радянської армії, так і для німців. Крим – це фактично пастка. Враховуючи, що у нас є засоби ураження для єдиного на момент деокупації Криму логістичного шляху – Кримського мосту, російське угрупування опиняється відрізаним від баз матеріально-технічного забезпечення.

Нагадаю, попри оптимістичні заяви російських чиновників про успішний запуск руху відремонтованим полотном Кримського мосту, насправді до відновлення повноцінного трафіку ще далеко: свіжі супутникові знімки показують, що руйнування ще не усунені остаточно.

Днями президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво рф кине усі сили на те, щоб спробувати перевернути ситуацію у війні і відкласти свою поразку.

Натомість, за словами Зеленського, ми маємо зірвати цей російський сценарій.

“Терористи повинні програти. Будь-яка спроба їхнього нового наступу повинна провалитися. Це буде фінальна поразка держави-терориста”, – зауважив він.