Російські пропагандистські ЗМІ висвітлюють катастрофічну ситуацію з нестачею кадрів на шахтах окупованого Донбасу, проте ігнорують важливі фактори, пов’язані з військовими подіями та стратегією саме Росії. Відзначається, що причиною великої нестачі робочої сили є війна, у якій значна частина чоловічого населення була мобілізована Москвою та загинула у штурмах Маріуполя, Авдіївки та Бахмута.

Директор шахти «Гірник-95» відзначив, що такий катастрофічний брак кадрів може бути наслідком того, що російські війська в 2022 році високо мобілізували шахтарів та направили їх на передову без належної підготовки та обмундирування. Однак російська пропаганда вдається у змалюванні цього факту та намагається винести відповідальність на українську сторону.

Денис Казанський, журналіст та блогер, вірно вказав на цю невідповідальність російських пропагандистів, запитавши риторичне питання, чому вони вигінчили всіх шахтарів на передову у 2022 році. Відзначається, що російські ЗМІ не розкажуть про цей факт, намагаючись відвернути увагу від власної агресії та недбалості.

Замість винищеного корінного населення Донбасу на шахти, які залишилися, планується завозити гастарбайтерів. Це може викликати негативні соціально-економічні наслідки, так як вугільна промисловість завжди була основною галуззю економіки Донбасу, і недостаток кадрів може призвести до зростання аварійності на шахтах, а це загрожує життю та безпеці працівників.

Важливо врахувати, що невідповідальні дії Росії ведуть до подальших проблем для окупованого Донбасу. Нестача кадрів та погіршення умов праці на шахтах може призвести до руйнування економіки регіону та погіршення якості життя місцевого населення.

Що цікаво — і без того в складній ситуації окупаційна влада умудряється ще й неприховано вести політику «підеш на війну — нам байдуже на тебе, не вертайся». Про це зокрема свідчить і те, що нещодавно розгорівся скандал на тлі того, що російський далекобійник виявив на сміттєзвалищі у місті Амвросіївка на кордоні окупованої частини Донбасу та Ростовської області гуманітарну допомогу для російських окупантів.

Росіянин відвозив гуманітарну допомогу до так званої ДНР і по дорозі назад зупинився в Амросіївці. Там йому розповіли про сміттєзвалище та показали речі, які вдалося дістати.

Дальнобійник заявив російським пропагандистам, що на звалищі були медичні халати, джгути, різні медикаменти, теплі куртки та гумові чоботи.
За словами місцевого жителя, на звалищі було виявлено листи та дитячі малюнки. Чоловік вважає, що гуманітарну допомогу було знищено навмисне, оскільки вивалений вантаж невдовзі було згорнуто бульдозером.

Очевидно, що партизани чи просте населення не могло це робити, адже не мало доступу до спецзасобу. Тож випливає логічний висновок — це зробили найімовірніше за вказівкою місцевої псевдовлади. Адже хоч Путін охоче і посилає окупантів на війну, а також загрібає і жителів непризнаних республік, однак піклуватися про них на фронті ніхто не хоче. Більше того, їх, як бачимо, позбавляють тих засобів, які б могли допомогти вижити. Але інтересу в цьому для Кремля немає. Їм потрібне просто гарматне м’ясо.

Тільки от жителі так званої «ДНР» це вже чітко помічають і прослідковують, тож такою політикою Путін може дійти хіба що до розвалу республіки.