Служба безпеки України, 25 січня, відреагувала на падіння російського літака Іл-76 над Бєлгородом, зазначивши, що розпочато кримінальне провадження за цим фактом.

Розслідування здійснюється за статтею 438 Кримінального кодексу України, яка стосується порушення законів та звичаїв війни. Наразі проводяться заходи для встановлення усіх обставин події, і досудове розслідування триває.

Нагадаємо, у Бєлгородській області Росії 24 січня впав військово-транспортний літак Іл-76. Відеозаписи падіння зафіксували очевидці, і після інциденту виникли різні версії щодо причин та складу екіпажу літака.

Зазначимо, що падіння конкретно цього літака було швидко підтверджено Міністерством оборони РФ, на відміну від інциденту з російським А-50, який був збитий ЗСУ 15 січня над Азовським морем. Інформації про цей інцидент ще не надходило, і немає жодних підтверджень.

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі марафону новин розкрив деталі, чи дійсно перебували на тому борту українські військовополонені.

 «Ні, невідомо. За моєю інформацією, я не можу сказати ствердно, що там дійсно були військовополонені. По тому аналізу фото і відео, які ми побачили в мережі, якщо б там були тіла − знову ж я не експерт, − але якщо б у росіян були якісь фото чи відео, що там були наші військовополонені, то вони б їх вже використали.

 Ми не побачили жодних ознак того, що в літаку була так кількість людей − громадян України, чи не громадян України».

Ще одним важливим аспектом є те, що після трагедії в Оленівці, де було обстріляно українських в’язнів, в мережі миттєво з’явилися жахливі фото загиблих. Проте в цьому випадку не було представлено жодного схожого фото чи відео зі загиблими.