Звільнення Україною Херсонщини буде початком кінця для путінського режиму

Майже за 5 місяців війни російська армія так і не досягла суттєвих успіхів в Україні. Через воєнні поразки росіяни будуть вважати путіна зрадником. Таку думку 24 каналу висловив російський опозиційний журналіст та політик Ігор Яковенко. За його словами, невдачі російської армії на полі бою можуть підірвати довіру росіян до очільника кремля.

“Це буде початок кінця”

Особливо болісно може сприйматися втрата тимчасово окупованих територій.

“Якщо українська армія звільнить Херсон та Херсонську область, це буде початок кінця (путінського режиму). Приховати це буде неможливо,”– наголосив Яковенко.

Він додав, що телевізор може брехати скільки завгодно. Однак коли ЗСУ звільнять Херсон, росіяни все одно про це дізнаються.

Чому росіяни не повірять телевізору

“Розрив між дійсністю і телевізором все-таки має якісь кордони. Неможливо буде і далі говорити: “У нас все добре, ми далі йдемо у наступ”, – сказав політик.

Зверніть увагу Більше нікому не довіряє, – Фейгін пояснив, для чого Путін “тягне” дочку в політику. Звісно, за словами Яковенка, керівництво держави-аргесора знову спробує придумати, як пояснити росіянам свою поразку.

“Скажуть, що відійшли з “гуманітарних цілей”. Однак це буде дуже непереконливо”, – додав він.

Кого варто боятися путіну

Журналіст вважає, що у росії активізуються найжорсткіші критики путіна. І не це ліберальна опозиція, адже її путін не боїться.

“Піднімуть голови люди, які критикують його (путіна) за недостатнє “людожерство”. За те, що він не оголошує війну, повну мобілізацію, не б’є балістичними міжконтинентальними ракетами для того, щоб знищити весь Київ, не влаштовує ядерне бомбардування,”– сказав Яковенко.

Він переконаний, що таких людей у росії багато.

“Ці ультрапатріоти, надфашисти, якщо там можна висловитися, будуть атакувати путіна”, – додав політик.

“путіна будуть вважати зрадником”

Журналіст припустив, що критику путіна за недостатню жорстокість підтримає так званий “ядерний електорат”, який має імперську свідомість.

“путіна будуть вважати зрадником. Це дуже серйозно підірве його соціальну базу,”– зазначив Яковенко.

Він додав, що втрата окупантами лише Херсона може і не стати причиною особливих змін у свідомості росіян. Але, наголосив Яковенко, це стане першим кроком до падіння путінського режиму.

Розуміючи це Російське керівництво детально аналізує, як Україна використовує HIMARS. Зокрема по обʼєктах військової інфраструктури на території Донецької та Луганської областей, а також на Херсонщині. Про це в ефірі 24 каналу розповів російський правозахисник та опозиційний політик Марк Фейгін.

Він зазначив, що російський генштаб представив якісь аналітичні документи, що буде при 12 HIMARS, а що при 24. Звісно, це не єдиний аргумент, але безумовно ця оцінка відбулася.

За словами Фейгіна, російські представники на перемовинах в Стамбулі ставили умови щодо перемирʼя, а саме на Південному напрямку – щодо Херсону. Розуміють, що йде накопичення сил для контратаки ЗСУ. Тим часом росіяни хотіли б цього уникнути під приводом, а давайте ми дамо коридор і вирішимо зернову кризу, проте не чіпаєте Херсон.

Саме в очікувані атаки на Херсон й робляться ці заяви, що “якщо ви не підете з нами домовлятися, тоді ми вимушені будемо…”. А що ви вимушені будете? Це ж не говориться. Тобто нічого, крім крайнього варіанту – тактичної ядерної зброї, у росії нема. Все що можна було, вже було використано,– повідомив Марк Фейгін.

“Ті ракети, якими вони обстрілюють українські міста, так вони будуть обстрілювати й далі. Чи можуть вони вдарити по Києву, Банковій чи чомусь схожому? Можуть. Проте загалом це весь набір”, – зазначив російський правозахисник.

Він додав, що ініціювати удар тактичною ядерною зброєю москва не може, адже точно буде наслідок із залученням третіх країн. Проте вдарити, як відповідь, по центру прийняття рішення, – можуть. До того ж вони про це часто говорили.

“На мою думку, можна говорити про те, що у них в резерві нічого немає, чим вона могла б злякати,”– акцентував Фейгін.

За його словами, путін он як метушиться щодо пошуку можливих комплектуючих та взагалі військової техніки. По світу просить у тих, в кого високотехнологічних продуктів точно не може бути. Яку конкуренцію можуть скласти безпілотники Ірану тій зброї, яку Україні постачає Захід. При цьому Іран ще й публічно відмовилися це робити.

“Я би сказав, що ці погрози, не мають особливо ніякого наповнення”, – додав правозахисник.