Кіберфахівці Служби безпеки України затримали агента ФСБ, який планував екологічний теракт на Одещині.

Фігурант мав основну мету — виявлення та передача координат місць зберігання токсичних речовин, зокрема складів і сховищ з пестицидами. Також мав на меті розвідувати місця можливого базування Сил оборони. По цим даним, окупанти планували повітряні атаки з використанням ракет та дронів-камікадзе.

Зловмисник, який виявився студентом Одеського університету, взаємодіяв із ФСБ через популярний месенджер та використовував різні сім-карти та телефони для конспірації.

За наявною інформацією, ворог розраховував спровокувати екологічне лихо на території регіону, щоб таким чином посилити внутрішню нестабільність.

Для збору відомостей фігурант розпочав роботу в таксі, виглядаючи як перевізник пасажирів і фіксуючи локації «необхідних» об’єктів. У результаті багатоетапної спецоперації працівники СБУ систематично фіксували злочинні дії агента ФСБ і затримали його під час виконання ворожого завдання.

Під час обшуків у затриманого було вилучено всі пристрої, які він використовував у розвідувально-підривній діяльності проти нашої країни.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за статтею 111 частини 2 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Розслідування триває, а зловмиснику загрожує довічне ув’язнення. Спецоперацію проводили під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.