Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський заявив, що залишається високою загроза застосування противником ракетного озброєння та безпілотних літальних апаратів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури.

Загалом, на таврійському напрямку ворог завдав 41 авіаційний удар, провів 38 бойових зіткнень та здійснив 924 артобстріли.

У зоні відповідальності ОСУВ “Таврія” на Авдіївському напрямку українські захисники та захисниці продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. Наші воїни та воїнки стійко тримають оборону, завдаючи загарбникам значних втрат. Так, Сили оборони протягом минулої доби відбили 13 атак ворога в районах Новокалинового, Новобахмутівки, Авдіївки та ще 14 атак неподалік Сєверного, Первомайського та Невельського Донецької області.

На Мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Красногорівки, Георгіївки, Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де відбито 10 атак.

На Шахтарському напрямку нашими захисниками відбито атаку противника північніше Новодонецького Донецької області.

На Запорізькому напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів.

Загальні втрати ворога у живій силі склали 385 осіб.

Загальні втрати ворога в озброєнні та військовій техніці минулої доби склали 57 одиниць. Зокрема, 4 танки, 12 ББМ, 6 артсистем, 14 БпЛА, 13 автомобілів, 8 одиниць спецтехніки. Сили оборони України знищили 3 склади боєприпасів та 2 інших важливих об’єкти противника.

Як розповіла начальниця Об’єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк, агресорам важливо показати якісь «перемоги» до виборів, які мають відбутися вже у березні цього року.

«Для ворога принципово вибивати нас з цього плацдарму, тому що на носі вибори й царю (Путіну – 24 Канал) потрібні перемоги та переконливі такі дії, які підкреслять, що його армія ще на щось спроможна», – пояснила Гуменюк.

Штурми з безтолковою впертістю

Фактично щодня ворог проводить спроби штурмів на зазначеному напрямку. За добу їхня кількість сягає до 5 – 7, хоча раніше ця цифра складала 10 – 13. Утім, бажаних результатів окупанти не мають і все менше аргументів для того, аби відправляти нові штурмові групи.

Утім, ворог переформатовує цілі підрозділи. Створює нетипові офіцерські штурмові групи, оскільки інші не здатні впоратися з цими завданнями.

Але навіть використовуючи такі собі елітні свіжостворені підрозділи, вони переконуються, що успіху немає. В них навіть вже склалася така лінія неповернення, за якою вже бронетехніці нема перспектив. Тобто вони доходять до неї, втрачають техніку знов і розуміють, що далі тільки пішки й повернуться не всі,
– розповіла речниця.

Є випадки, коли російські військові відмовлялися йти на штурм. Раніше депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповідав про бійців так званого елітного підрозділу морської піхоти окупантів. Вони розцінюють такі бойові завдання, як квиток в один кінець.

«Але штурми з такою безтолкововою впертістю продовжується. Ми продовжуємо їх відбивати й закріплюватись попри те, що дійсно населеного пункту (Кринки) фактично нема, але ця практика випаленої землі демонструється ворогом не тільки на Півдні. Ми бачили таке саме і з Авдіївкою, і з Мар’їнкою, і з Бахмутом. Тому тут зрозуміла їхня тактика і ми знаємо точно, як їй протидіяти», – додала Гуменюк.

На лівобережжі Херсонщини окупанти продовжують накопичувати техніку. Вони можуть готуватися до ударів у майбутньому. Утім, наразі критичних змін в тактиці росіян немає.

Російські окупанти втрачають живу силу і не мають тактичних успіхів на лівобережжі Херсонщини. Вони готуються до оборони, роблячи траншеї та інші оборонні позиції.

Ворог не припиняє тероризувати звільнений правий берег Херсонщини. 17 січня росіяни обстріляли Дніпровський район міста. Є загиблі.