Мер Мелітополя Іван Федоров підтвердив, що в північно-західних районах міста 5 квітня прогриміли вибухи. Він вказав, що там знаходиться військовий аеродром та локомотивне депо.

“Точно вороги в черговий раз зазнали втрат, точно їх вогнева міць постраждала, але трохи пізніше будемо володіти інформацією”, – розповів Іван Федоров в ефірі телемарафону.

При цьому він зазначив, що в цьому районі місцеві жителі бачили скупчення техніки окупантів.

Крім того, Федоров вказав, що в селищі Приазовське колаборанти панікують, а в їх чатах все частіше з’являються повідомлення про те, що росіяни зіллють Мелітополь, як Херсон.

“У колаборантів паніка наростає, тому що останні два тижні – абсолютно пекельні для рашистів. Тільки останнє – це понеділок, коли один з колаборантів не впорався з технічною безпекою своєї машини і залишився без руки, без ноги і в цілому такий недієздатний”, – підсумував глава Мелітополя.

У ЗСУ неодноразово розповідали, що після звільнення Мелітополя можна починати деокупацію Криму.

Україна зможе звільнити тимчасово окупований Крим за дуже короткий час. На це дають 5-7 місяців. Про це повідомив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк в одному з інтерв’ю.

«Ми точно, за дуже короткий час, з історичної точки зору це дуже мало шість місяців, чи п’ять, чи сім місяців, ми будемо знаходитись в Криму. Можливо, це занадто оптимістично, але це оптимізм, який є математично вивіреним. Я ще раз кажу, немає в росії достатнього ресурсу, щоб втримати ситуацію. Логіка війни, абсолютно очевидна, і ми точно можемо проговорити реалії Криму на набережній в Ялті. І ми зможемо точно говорити про абсолютно ефективне майбутнє Криму», – запевнив Подоляк.

Радник глави Офісу президента зазначив, що 2023 буде важким періодом для півострова, тому що російська пропаганда там добре попрацювала, й «вичищати руський мир» буде важко.

«І тому нам доведеться проводити дуже потужні стабілізаційні заходи, і це буде тяжкий період для Криму, для того, щоб Крим зрозумів – ніколи більше він не зможе ставити питання про якийсь особливий свій статус щодо російської федерації. Нам доведеться все це зламати. Оці всі «русское движение, русские партии, за русь» і так далі. От це треба не повторити. Треба собі відверто сказати: демократія – це не право формувати сепаратистські якісь течії і толерувати їх», – додав Подоляк.

Також зазначається, що у Криму доведеться повністю закрити все, що стосується російського культурного простору. Але забороняти використовувати російську мову у приватному житті, звичайно, не будуть.

«Дома, будь ласка, використовуй, але це не інструмент тиску, це не інструмент протесту, це не інструмент шантажу», – додав він.

Подоляк зазначив, що якщо хтось у Криму не захоче жити за законами та правилами України, то має добровільно виїхати. Крім того, після звільнення півострова Україна має розібратися зі зрадниками та розслідувати справи репресованих громадян.

Немає сумнівів, що Крим буде деокуповано. І росіяни вже зменшують свій пропагандистський запал.

Так, цьогоріч у Росії відмовилися від гучного святкування дати “вазвращєнія Крима в радную гавань”. Це свідчить про те, що вони усвідомлюють: у поточних обставинах не варто зайвий раз на цьому наголошувати. Про це 24 Каналу сказав політолог Валентин Гладких.

Екзальтація російського суспільства вже не є такою великою, якою вона була раніше. Нарешті росіяни зрозуміли вартість цього повернення. Це було не “бєзвозмєздноє вазвращеєніє”, зараз воно дуже дорого їм обходиться,
– наголосив політолог.

У місцевого населення також змінюються настрої. Вони чудово усвідомлюють, на порозі чого сьогодні перебувають.