Ситуація на Донбасі все ще залишається складною. Триває окопна війна

Про це військовослужбовець ЗСУ Степан Барна сказав в етері одного з телеканалів.

“У Соледарі відбувається окопна війна, тобто зафіксувалися позиції обох сторін і говорити про втрату Соледара надто рано. Думаю, що Генеральний штаб України напрацює стратегію посилення українських позицій. Те, що російська сторона покращила своє військове положення у Соледарі не означає, що це буде мати стратегічне значення з точки зору результатів потенційних боїв”, – вважає Барна.

Боєць ЗСУ також додав, що ситуація на Донбасі складна вже продовж останніх місяців.

“Щоденно відбуваються артилерійські, танкові, мінометні обстріли. Противник застосовує фосфорні бомби”, – зауважив Барна.

Тож російські загарбницькі війська продовжують наступ на Бахмутському напрямку. У той же час окупанти зазнають серйозних втрат – тільки за одну добу Сили оборони України знешкодили понад 200 загарбників.

Про ситуацію на Бахмутському напрямку в етері телемарафону розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він повідомив, що в Соледарі тривають інтенсивні бої.

За словами Череватого, втрати Росії на Бахмутському напрямку вкрай великі й вони продовжують наступати на позиції Сил оборони буквально по тілах раніше убитих росіян.

Ворогу доводиться концентрувати значні зусилля, багато особового складу – і це його головний ресурс. Насамперед це штурмові групи, які намагаються одна за одною долати опір української сторони й просуватися далі. Це екстенсивний спосіб ведення бойових дій, що веде до великих втрат ворога,
– сказав він.

Череватий зазначив, що найгарячіша ділянка фронту – це Бахмут, Соледар, Кліщіївка, Бахмутівка, Спірне та інші населені пункти. Повідомляється, що за добу Сили оборони ліквідували 119 окупантів, а ще 108 загарбників зазнали поранення.

“234 удари були там завдані ворогом за добу, відбулося 32 бойових зіткнення, ворог втратив 119 осіб вбитими та 108 пораненими тільки на цьому напрямку. Зокрема, сам Соледар ворог обстріляв 70 разів різними артилерійськими системами”, – резюмував речник Східного угруповання військ ЗСУ.

Також зазначимо: як зауважив колишній командувач Збройних сил США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес, Соледар та Бахмут перебувають під постійними атаками російських військових та найманців ПВК “Вагнера” через те, що у Євгена Пригожина є певні плани на цей регіон.

Генерал зазначив, шо довго думав, чому саме Соледар та Бахмут зазнають постійних атак зі сторони росіян.

“Думаю, тут є символічний аспект, це майже марнославство для нього. Він, очевидно, не дбає про те, скільки людей загине. На цей момент вони (“вагнерівці”) перебувають там вже 5 місяців, але досі не змогли взяти Бахмут”, – заявив Ходжес.

Ходжес зазначив, що у цьому регіоні є багато соляних та гіпсових шахт.

“Пригожин навіть говорив про забезпечення там ресурсів. Але не знаю, чи буде приємно родинам тисяч загиблих знати, що справжньою метою Пригожина було не стратегічно важливе перехрестя, а гіпсові шахти. Думаю, вся ситуація навколо Бахмуту показує відсутність узгодженості російської операції. Я не думаю, що Пригожин отримує накази від Суровікіна, точно не отримує накази від генерала Герасимова. То хто відповідальний? Вони не мають узгодженого плану. Вони, на щастя, досі не зрозуміли і не покращили усі інституційні недоліки, які виявилися в лютому та березні”, – заявив генерал.