Російські окупанти повідомляють про відступ ЗС РФ від північних околиць Новопрокопівки.

Російські військові пропагандисти повідомляють про відступ армії РФ у районі Новопрокопівки на Запорізькому напрямку фронту, де на південь від звільненого населеного пункту Роботине підрозділи ЗСУ розвивають наступальну операцію.

Російський воєнкор Семен Пегов, автор Telegram-спільноти WarGonzo, підтверджує нові успіхи передових підрозділів української армії. Згідно з опублікованою інформацією, підрозділи української армії за масованої підтримки артилерії продовжують наступ на південь на Новопрокопівку.

Більше того, за його словами, ЗС РФ були змушені відступати під тиском ЗСУ на північних підступах до населеного пункту. Цікаво, що прямо заявити про відступ російських військових пропагандисти не ризикнули, інформуючи про «вирівнювання лінії фронту».

Біля села Роботине Запорізької області Збройні сили України продовжують свій наступ. Вони просунулися там на відстань до 600 метрів.

ЗСУ продовжують закріплюватися на займаних рубежах.
Про це розповів спікер об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун в ефірі телемарафону.
За його словами, українські воїни продовжують закріплюватися на займаних рубежах.

«Ми мали частковий успіх на захід від Роботиного. Там наші воїни завдають окупантам втрат у живій силі і техніці. На визначених напрямках ми просунулися від 100 до 600 метрів», — заявив Штупун.

Крім того, захисники продовжують тиск і на Мелітопольському напрямку. За останні три дні нашим захисникам удалося взяти в полон 25 окупантів.

«Але ворог не здається і намагається відновити втрачене положення. Зокрема, на захід від Вербового і на південний схід від Малої Токмачки. На штурм ворог кидає вже і еліту — десантні війська. Але зазнає втрат», — додав спікер.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Російські війська проводять тактичні контратаки в районі Роботиного на заході Запорізької області, що є елементом еластичної оборони проти наступальних дій ЗСУ, повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Ситуація на південь від Роботиного нестабільна, оскільки деякі тактично важливі польові укріплення кілька разів переходили з рук у руки», – відзначають фахівці.

За їхніми даними, геолокаційні кадри, опубліковані 30 вересня, показують, як українські сили завдають ударів по російських військах, які намагаються увійти в систему траншей приблизно за один кілометр на південний захід від Роботиного поблизу дороги Роботине — Токмак. На кадрах, опублікованих 13 вересня, видно, що українські війська раніше займали сегменти цієї траншеї і, таким чином, схоже, втратили її під час контратак росіян між 13 і 30 вересня.

Російські військові продовжують будівництво укріплень у Запорізькій області, повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

«Відчуваючи постійний натиск Збройних сил України російська армія створює нові укріплення у тилу та навколо тимчасово окупованих населених пунктів Запорізької області», – розповів він.

Як зазначив Федоров, на північ від Токмака «з’явився новий укріпрайон із обох боків автодороги, яка веде до нещодавно звільненого Збройними силами України села Роботине». Крім того, «на межі Донецької та Запорізької областей для побудови фортифікацій почали заганяти бетоновози», каже місцевий чиновник.

Також у Запорізькій області пораненим окупантам не вистачає місць у шпиталях. Через великі втрати під селом Роботине Запорізької області росіяни не можуть розмістити усіх поранених у своїх шпиталях.