Народний депутат України від “Опозиційною платформи – За життя” Ілля Ківа уникнув тюремного ув’язнення за корупцію завдяки довідці з психлікарні.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus Info. У ньому наголошується, що скандальний інцидент стався в грудні 2013 року.

Тоді Жовтневий районний суд Полтави визнав Ківу винним в отриманні хабара. Згідно з текстом судового вироку, злочин стався в 2011 році, коли Ківа був заступником начальника Управління захисту прав споживачів у Полтавській області.

Незважаючи на те, що цей злочин вважається тяжким, суд покарав Ківу лише 10-ма тисячами гривень штрафу і забороною займати посади державної служби на один рік.

При цьому суд, серед пом’якшуювальних обставин, взяв до уваги, що Ківа “знаходився на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом “наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацией особистості, є інвалідом ІІ групи, має хворобливий стан здоров’я внаслідок перенесених закритих черепно мозкових травм “.

Однак до листопада 2019 року Ківа категорично заперечував, що мав проблеми з психічним здоров’ям. І тільки 28 листопада в одному з інтерв’ю нардеп розповів, що проблеми зі здоров’ям таки мав, але іншого характеру. За його словами, вони проявилися в 2011 році під час перебування в СІЗО.

“Відбувся, напевно, зрив. У мене почалася епілепсія. Цей момент суд врахував – хоча суд” заряджали “на те, щоб в принципі мене ніколи вже не випустити”, – сказав Ківа.

При цьому він підкреслив, що епілептичні припадки припинилися то чи в 2012-му, чи то в 2013 році, після чого комісія визнала його здоровим.

Розслідувачі підкреслюють, що якщо ці слова скандального парламентарія відповідають дійсності, то суд не мав підстав пом’якшувати покарання за станом здоров’я в кінці 2013 року. Однак суд повторно врахував його хвороба і інвалідність навіть в серпні 2014 року, коли переглянув вирок і застосував до Ківи амністію.

На питання журналістів, чому в судових рішеннях у справі написано не про епілепсії, а про психопатизации особистості, Ківа не зміг чітко відповісти.

“В даному випадку я сказав про те, що у мене в дійсності було. Я не знаю, що там написано в рішенні суду”, – сказав нардеп.