В окупованому Донецьку – величезна проблема з водопостачанням.

Військовий експерт Олег Жданов пояснив, чи можуть окупанти залишити Донецьк. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua. Експерт прокоментував звинувачення Путіна, що мовляв Україна “залишила Донецьк без води”.

“Справа в тому, що вони не переживуть зиму без води. Через відсутність води вони не можуть утримувати війська у Донецьку. Адже особовий склад потребує багато води, а возити постійно вони не в змозі. Для них це величезна проблема”, – зазначив Жданов.

Він нагадав, що в окупованому Донецьку технічну воду подають один раз на три дні лише на декілька годин.

“Фактично, питання утримання Донецька сьогодні може вирішуватися в районі Бахмута і Соледара”, – підсумував експерт.

Крім того, експерт припустив,  що існують різні варіанти, як звільняти на Донбасі міста, що від 2013 року перебувають в окупації. За його словами, все залежить від наявності резервів, а також від можливостей Збройних сил України. Жданов вважає, що, наприклад, звільнення Донецька не повинне завдати багато проблем. Таку думку він висловив в інтерв’ю УНІАН.

За його словами, в окупованому місті немає російських військ, а ворожі гарнізони переважно розосереджені у промзонах навколо.

“У серпні ми виходили на Демидівські висоти над Донецьком і завдавали вогневого ураження по промзонах, по складах. Ми там дуже добре прорідили і техніку, і склади. За наявності можливостей ми можемо заходити і займати місто – це перший варіант. Другий варіант – це обхід. Ми можемо рухатися між містами. Міста просто брати в облогу і змушувати противника капітулювати або змушувати їх іти заздалегідь, щоб не потрапити в оточення”, – наголошує Жданов.

У свою чергу, ворожа армія країни-агресора Росії почала окопуватися у найбільш гарячій точці фронту в Україні – під містом Бахмут в Донецькій області. Це може свідчити про те, що окупанти виснажилися. Про це сказав експерт військового порталу Defense Express Іван Киричевський.  За його словами, це є одним з маркерів того, що російска армія розуміє, що не зможе довго тримати оборону.

“Уже є один маркер, який дозволяє сподіватися, що рашисти починають виснажуватися – вони почали рити під Бахмутом окопи для оборони самих себе. Очевидно, вони розуміють, що, можливо, за кілька тижнів вони не зможуть далі продовжувати штурмові зусилля”, – сказав він.

Експерт зазначив: поки в окупантів не буде останньої групи “вагнерівців” хоча б на 40 осіб, які готові йти в атаку, росіяни продовжуватимуть намагатися наступати.

“Можливо, щоб притормозити росіян під Бахмутом та в інших гарачих точках, щоб вони остаточно зупинилися та припинили нас атакувати, знадобиться час до весни “, – додав Киричесвський.

Таким чином, російські війська починають зміцнювати свої позиції в окупованих Луганській, Донецькій та на сході Запорізької областей виведеним з Херсонської області особовим складом та мобілізованими військовослужбовцями. Вони готуються до наступних контрнаступів ЗСУ. 

ISW посилається на інформацію Генштабу про збільшення чисельності російських військових у Луганській області та голови Луганської облдержадміністрації Сергія Гайдая який заявив, що російські війська перекидають залишки російських ВДВ із західної Херсонської області до Луганської. Також ISW, пославшись на інформацію радника міського голови Маріуполя Петра Андрюшенка про прибуття до Маріуполя передислокованих  від 10 до 15 тисяч російських військовослужбовців та військової техніки. 

Росія також, ймовірно, залучить мобілізовані частини російської 2-ї мотострілецької дивізії 1-ї танкової армії, які завершили навчання в Брестській області Білорусі. 

«Ймовірно, російські війська продовжуватимуть використовувати мобілізованих і передислокованих військовослужбовців для відновлення наступальних операцій у Донецькій області та утримання оборонних позицій у Луганській області. Повідомляється, що російські війська намагаються розосередити сили шляхом розгортання деяких елементів у напрямку Гуляйполя на сході Запорізької області», – йдеться у звіті ISW.