Командування Збройних Сил Російської Федерації нарощує інтенсивність заходів бойової підготовки окупаційних військ на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, про це повідомляє Міністерство оборони України, з посиланням на Головне управління розвідки.

Командування ЗС РФ нарощує інтенсивність заходів бойової підготовки у з’єднаннях і частинах 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів оперативного угруповання російських окупаційних військ. З початку тижня на полігонах тимчасово окупованої території в Донецькій та Луганській областях противник розпочав збори з командирами рот, батарей і коригувальниками артилерійського вогню, – ідеться у повідомленні.

Водночас, окупаційні адміністрації із залученням військовослужбовців окупаційних військ продовжують активні агітаційні заходи серед місцевого населення з метою спонукання до проходження військової служби за контрактом у з’єднаннях і частинах 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів.

Зазначимо ,що  есперти на Заході розглядають кілька можливих варіантів російської агресії проти України.

Загроза російського військового вторгнення в Україну залишається «високою», і Путін може зробити це під будь-яким приводом або без нього, однак США та союзники готові до будь-якого розвитку подій, про це заявив  13 січня під час брифінгу в Білому домі радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Безумовно, загроза військового вторгнення є високою, – зауважив Салліван.

Він підкреслив, що ніхто в адміністрації США не має жодних ілюзій стосовно можливості потенційної військової ескалації з боку Росії під будь-яким приводом.