Окупанти знову відновили штурмові дії на Лимано-Куп’янському напрямку. Окупанти намагаються пробити українську оборону. Водночас напередодні аналітики відзначали послаблення російського тиску на цьому напрямку.

Про це розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

Ілля Євлаш — начальник пресслужби Східного угруповання ЗСУ заявив про те, що ситуація на цій ділянці фронту динамічна. Потім український Генштаб повідомляв, що там все тихо й спокійно.

Втім, росіяни притягнули на Лимано-Куп’янський напрямок підрозділи 25-ї армії. Вона нещодавно створена на теренах Росії та неповністю укомплектована. Особовий складу укомплектований на рівні 80%, а озброєнням та військовою технікою – на рівні 50%.

«Таке собі військо… Але воно вже прибуло на цей напрямок. Зараз окупанти проводять заходи з розмінування власних мінних полів і підтягують до лінії бойового зіткнення бронетехніку»,– мовив військовий експерт.

Зазвичай такі заходи проводять перед масштабним наступом. Можливо, те, що ми чуємо від Генштабу ЗСУ щодо затишшя на цій ділянці фронту, це спроба ворога ввести нас в оману.

Селезньов підкреслив, що ніколи просто так не підтягують бронетехніку на першу лінію оборони. Зазвичай це робиться перед підготовкою до масштабного наступу.

Українській Генштаб уважно відстежує ситуацію й напоготові у разі потреби залучити необхідні ресурси, щоб завадити ворогу просуватися у бік річки Оскіл.

«Навряд чи перша декада жовтня буде спокійною, бо ворог має ресурси. Близько 400 тисяч російських солдатів перебуває на території України. Попереду нас чекають буремні події пов’язані з російським контрнаступом», – додав військовий експерт.

Додамо, Розвідка Сил оборони Естонії тверджує, що російські війська продовжують прощупувати українську оборону і сковувати підрозділи ЗСУ на Куп’янському напрямку.

У зведенні серед іншого йдеться про те, що наразі російські війська концентрують сили та формують поле бою, вказавши як приклад те, що вони знищили міст через річку Оскіл.

Втім, вказує естонська розвідка, частини 25-ї загальновійськової армії здебільшого не введені в бій.

«Тим самим вони створюють оперативну дилему, намагаючись змусити українські сили до рішучих дій. Обстановка на лінії Лиман – Куп’янськ залишається складною, але українці її контролюють», – зазначають у розвідці.

Сили оборони Естонії також заявили, що ЗСУ розширили й зміцнили плацдарм, а також вийшли до околиць сіл Новопрокопівка і Вербове в Запорізькій області на Оріхівському напрямку.

Розвідка інформує, що РФ зробила кілька локальних контратак, але ті не принесли очікуваного результату. Одночасно з цим вона зміцнює оборону Токмака і вибудовує нову лінію укріплень на шляху до Бердянська.

«Найближчим часом українцям все ж таки буде складно домогтися оперативного успіху, тобто, повністю перерізати сухопутний шлях до Криму», – йдеться в повідомленні.

У зведенні йдеться про те, що через втрату Роботиного за особистим наказом начальника Генштабу РФ Герасимова зняли командувача Запорізького напряму генерал-полковника Теплинського, який також очолює повітряно-десантні війська.

На інших ділянках фронту ситуація майже не змінилася: ЗСУ продовжують робити спроби блокування Бахмута, де просуваються методично, але насилу, оскільки місцевість зручна для оборони.

Прокоментували у розвідці і атаку України на штаб Чорноморського флоту Росії.

«Ударом по штабу Чорноморського флоту в Севастополі Україна переконливо довела, що здатна планомірно вражати об’єкти на всій території півострова. Українці наочно продемонстрували, ніхто з командирів не застрахований від удару», – резюмується у зведенні.