Члени Контактної групи з питань оборони України мають продемонструвати РФ, що вони виграють «війну на виснаження», на що зараз перетворилася російська агресія проти України.

Про це заявив постійний секретар Міністерства оборони Естонської Республіки Кусті Сальм під час першого Форуму оборонних індустрій у Києві.

У своєму виступі представник естонського Міноборони наголосив, що війна в Україні перетворилася на «війну на виснаження», а такі війни «виграються на заводах». При цьому РФ зараз намагається переконати союзників та партнерів України в тому, що Росія «може виробити більше», і що вона «може витратити більше, ніж ми можемо».

«І вони (росіяни – ред.) переконують нас, кажучи, що у них буде більше ресурсів і більше бажання зробити цю роботу. Наше завдання полягає в тому, щоб зробити все навпаки: переконати їх, що ми зробимо це, а не Росія. Але хороша новина полягає в тому, що ми маємо надзвичайно хороші позиції для цього, принаймні в теорії», — сказав Сальм.

Говорячи про макропоказники, він вказав на те, що ВВП 51 країни, які входять до Контактної групи з питань оборони України (так званий «формат Рамштайн»), «у 25 разів вищий, ніж у Росії», а обсяги витрат на оборону цих країн у 13 вищі, ніж в РФ.

«Коли йдеться про технологічну перевагу, доступ до талановитої робочої сили, доступ до капіталу, то це також у кілька разів вище», — додав Сальм.

Водночас представник Міноборони Естонії зазначив, що поки що колективно країни-учасниці працюють, «як мій телефон у режимі з низьким зарядом батареї», і, «безумовно, можуть зробити більше». Він вказав на те, що Литва надала Україні допомоги у розмірі 1,5% свого ВПП, Естонія – військової допомоги в обсязі 1,3% ВВП. Однак якщо подивитися на цей показник у середньому серед країн-учасниць формату «Рамштайн», то він становить всього 0,17%.