Успіх ЗСУ на Півдні коментують стримано. Усе через те, що ворог моніторить багато інформації. Тому зайві деталі можуть допомогти росіянам, відповідно й зашкодити ЗСУ.

Якщо в інтернеті з’явиться надмірна інформація про успіх ЗСУ на Півдні, то це може завадити військовим там закріпитися. Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр 22 червня в ефірі телеканалу “Рада”.

Маляр каже, що зайва інформація не лише заважає, а й шкодить

Ситуацію на Півдні ми дійсно дуже стримано коментуємо. Адже українським військом дуже важливо закріпитися на тих територіях, де вони ведуть контрнаступ або звільняють їх з-під окупації, – каже Маляр.

По-друге, ворог аналізує відкриті джерела і корегує свої дії завдяки цьому. Тому дуже важливо не поширювати багато даних про ЗСУ на Півдні, адже це заважатиме збройним силам.

Заступниця Міноборони наголошує, що всю необхідну інформацію надає Генштаб. Як тільки успіх українських захисників буде впевнений, про це одразу повідомлять.

Слід розуміти, що Генеральний штаб обов’язково заявить про всі перемоги, які є, щойно успіх буде закріплено належним чином, – зазначає заступниця міністра оборони.

Також Маляр закликає вірити в збройні сили, адже вони чудово виконують свою роботу, хоч у кількості збої ворог має перевагу.

Збройні сили України проводять контрнаступальні дії на Херсонщині, однак населені пункти, які визволяють, не афішуються з питань безпеки.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомила керівник об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони Півдня України Наталя Гуменюк.

«Ми дійсно маємо певні успіхи, контрнаступальні дії, які суттєво просувають нас у східному напрямку, але не оголошуємо зараз населені пункти, які визволили, тому що в умовах війни дуже важливо пройти, вивільнити, закріпитися і посунути ворога настільки, щоб він не міг укривати потужними і дуже жорстокими артилерійськими, мінометними ударами той населений пункт, який уже під нашим контролем», – заявила Гуменюк.

Вона зазначила, що постійно перебуває у контакті з жителями захоплених територій і партизанами, які допомагають ЗСУ.

«У нас є з ними контакт, ми з ними спілкуємось, підтримуємо їх і дуже вдячні за той потужний партизанський рух, яким вони тримають насторожі окупантів. Тому що вони постійно демонструють, що Херсон, Херсонщина – це Україна і визволення ось-ось станеться», – наголосила Гуменюк.

До слова, за минулу добу, 21 червня, українським захисникам вдалося знищити 130 російських окупантів. Ця цифра не є остаточною, адже підрахувати точно втрати ворога у зоні ведення активних бойових дій просто неможливо.

Наразі відомо, що російські війська просуваються в бік Лисичанська з півдня замість того, щоб переправляти свої сили через річку з боку Сєвєродонецька. Аналітики прогнозують, що найближчими днями місту може загрожувати наступ росіян.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Аналітики заявляють, що російські війська хочуть атакувати Лисичанськ з півдня, щоб звести нанівець перевагу в обороні, яку українським захисникам дає річка Сіверський Донець.

В ISW прогнозують, що просування окупантів за цим напрямом буде явною перешкодою для української оборони в районі Сєвєродонецьк-Лисичанськ. Але російським силам, ймовірно, знадобляться тривалі бої для захоплення Лисичанська — подібні до «поквартальних боїв» у Маріуполі та Сєвєродонецьку.