Еммануель Макрон та Ангела Меркель планують поспілкуватися із Володимиром Зеленським про загострення на Донбасі. Російського президента Володимира Путіна на цю розмову не запрошуватимуть. Про це повідомляє видання “Дзеркало тижня”.

Основною темою для розмови буде загострення на Донбасі та координація позицій сторін щодо цього. Такі подробиці повідомили джерела у дипломатичних колах.

З’ясувалося, що спочатку розмову планували провести після відеоконференції за участю Меркель, Макрона і Путіна. Однак, не вдалося – через проблеми з узгодженням часу.

Підготовку розмови Зеленського з лідерами країн “нормандської четвірки” без Путіна підтвердив й інший співрозмовник видання. За його словами, “поки немає ясності щодо дати й часу”.

Він розповів, що така бесіда у двосторонньому або тристоронньому форматі планувалася ще напередодні загострення ситуації на Донбасі.

“Ескалація бойових дій збільшує шанси того, що вона відбудеться вже на цьому тижні (до 11 квітня –)”, – підкреслило джерело.

Нагадаємо, нещодавно Німеччина, Франція та Росія провели переговори. Під час відеоконференції Макрон та Меркель, зокрема, закликали Путіна провести зустріч у нормандському форматі.

Президент Франції та канцлерка Німеччини наголосили, що Росія має взяти на себе зобов’язання щодо забезпечення режиму припинення вогню на Донбасі.

Голови держав розмовляли й про ситуацію з отруєнням та ув’язненням Навального та ймовірні поставки російської вакцини, якщо вона отримає схвалення регулятора ЄС.

В свою чергу, у Зеленського наголосили що жодні рішення про Україну не можуть прийматися без України. Таку позицію висловила прессекретарка президента Юлія Мендель

В ОП підкреслили, що лідери інших країн можуть згадувати й висловлювати свої позиції щодо ситуації у тому чи іншому регіоні або у тій чи іншій країні.

Мендель зауважила, що представники Франції, Німеччини та Росії обговорювали, зокрема, боротьбу з COVID-19, ситуацію на Близькому Сході, а також згадували про Донбас.

«Офіс Президента вважає, що було б дивно, якби війна на Донбасі випала з міжнародного порядку денного. Тим паче у переговорах, в яких бере участь російська сторона»,– пояснила вона.

Й запевнила, що Україна продовжуватиме переговори з країнами нормандського формату на різних рівнях. Адже у Києва склалися теплі відносини як з Берліном, так і з Парижем.

“ЄС наголошує на тому, що Росія є учасником, а не посередником у війні на Донбасі. Ця позиція дуже цінна для України”, – наголосила речниця українського президента.