Переломний момент російсько-української війни вже настав. 

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт та генерал-майор ЗСУ Сергій Савченко. 
 
Російські окупанти перекидають значну кількість живої сили та техніки на правий берег Херсонщини – ймовірно, для того аби зайняти там оборонні позиції. ЗСУ вміло знищують склади ворога та мають гарний плацдарм для контрнаступу. 

Він також зазначив, що окупанти зараз перегруповують живу силу і це надає можливість уражати ворога так, як нам це потрібно. 

“Не обов’язково бити на Херсонщині чи контрнаступати там. Ми можемо по правому березі Дніпра зманеврувати у район Запоріжжя чи вдарити у напрямку Маріуполя та Мелітополя”, – каже Сергій Савченко. 

За його словами, те угрупування, яке окупанти зосередять на правому березі, росіяни вже не зможуть оперативно перекинути на інші напрямки. 

Потрібно покладатись на мудрість наших військових та на дії нашого Генштабу. Вони доводять нам, що на них можна покластися. 
 
Для російських окупантів непросте завдання прорвати нашу оборону у будь-якому напрямку. Але основний театр бойових дій, на думку експерта, буде відбуватися саме на Півдні. Проте у цьому є певні складності. 

“Але виринає проблема із нестачею високотехнологічної зброї. І це поки не дозволяє нам бути сильними одночасно і всюди. Наші захисники точно б’ють по складах та базах ворога, це відбувається й на Сході, але цього поки що недостатньо,” – каже військовий. 

Україна із нетерпінням чекає нової зброї, аби здійснити масштабний перелом на фронті.  
 
Наші військові наступатимуть тоді, коли будуть готові, адже будь-який поспішний наступ може обернутися для нас великими втратами. 
 
Тож  Україна поки що завдає ударів по живій силі, техніці противника. Також були пошкоджені кілька мостів, зокрема Антонівський міст в Херсоні. Після цього рух мостом закрили. 

Антонівський міст – єдиний у Херсоні через річку Дніпро, в тому числі для транспортування військами РФ своєї техніки і боєприпасів. 

Зазначимо: Триває сто шістдесят друга доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню.

Противник зосереджує основні зусилля на Сході України з метою встановлення повного контролю над Донецькою та Луганською областями в межах їх адміністративних кордонів. Продовжує бойові дії для утримання тимчасово захоплених районів Херсонської та частини Харківської, Запорізької і Миколаївської областей. Зберігається подальша загроза авіаційних та ракетних ударів по об’єктах військової та критичної інфраструктури на всій території України.

На Харківському напрямку ворог здійснював вогневе ураження із ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Харків, Лебʼяже, Борщова, Дементіївка, Коробочкине, Великі Проходи, Руські Тишки, Старий Салтів, Пришиб, Циркуни, Мосьпанове, Безруки, Карасівка. Намагається прорвати оборону наших військ біля Гусарівки, бойові дії тривають.

На Слов’янському напрямку противник застосовує танки, ствольну та реактивну артилерію для обстрілів районів населених пунктів Богородичне, Мазанівка, Гусарівка, Адамівка, Курулька, Хрестище, Сулигівка, Довгеньке та Велика Комишуваха.

Спроби наступу ворога в районах Долини та Богородичного, завдяки умілим діям наших військових, завершились крахом та втечею.

На Донецькому напрямку застосуванням танків, ствольної та реактивної артилерії противник намагається витіснити підрозділи Сил оборони із зайнятих позицій. З метою розвідки маршрутів логістичного забезпечення та об’єктів критичної інфраструктури вів повітряну розвідку БпЛА.

На Краматорському напрямку зафіксовано обстріли поблизу Сіверська, Миколаївки, Стародубівки, Спірного, Кривої Луки, Верхньокам’янського, Григорівки, Серебрянки, Райгородка та Калеників.

На Бахмутському напрямку ворог здійснював обстріли військової та цивільної інфраструктури неподалік Покровського, Роздолівки, Вершини, Яковлівки, Бахмута, Кодеми та Соледара. Біля чотирьох останніх населених пунктів для ударів задіяв авіацію.
Ворожі наступальні дії у районах Білогірки та Лозового наші воїни зупинили та відігнали окупантів назад.
Віримо у Збройні Сили України! Разом переможемо!