Після звільнення Запорізької АЕС та її міста-супутника Енергодара українським спецпризначенцям знадобиться мінімум два місяці для знешкодження всіх вибухових пристроїв. 

Про це повідомили у Telegram НАЕК “Енергоатом”. 
 
Зазначається, що окупанти цілеспрямовано перетворюють найбільшу в Європі АЕС на військову базу, мінуючи все навколо через страх перед ЗСУ. 

І щонайменше два місяці необхідно для проведення спеціалістами “Енергоатома” перевірки стану обладнання і споруд атомної станції та прилеглої території. 

За даними “Енергоатома”, наразі окупанти не здатні запустити в роботу бодай один енергоблок ЗАЕС, оскільки пошкоджені майже всі лінії електропередачі крім однієї, через яку станція отримує з України живлення на власні потреби. 

Крім того, “Росатому” бракує персоналу, позаяк українські патріоти здебільшого відмовляються співпрацювати з окупантами, а компетенцій російськіх фахівців не вистачає для організації повноцінної роботи ЗАЕС. 

Через простій Запорізької атомної станції та зупинку всіх її енергоблоків відбувається постійна поступова деградація систем і обладнання, адже не дотримується необхідний температурний режим їх роботи, а блоки перебувають у холодному неробочому стані. Станція не виробляє електроенергію, а тільки споживає її з української енергосистеми (близько 100 МВт на власні потреби). 

У разі пошкодження останньої лінії, яка з’єднує ЗАЕС із вітчизняною енергосистемою, станція перейде в режім блекауту і включаться дизель-генератори. У такому аварійному режимі ЗАЕС після ворожих обстрілів працювала вже п’ять разів. Як наголошується, відключення ще й дизель-генераторів несе ризик ядерної чи радіаційної аварії. 

“Поновлення безпеки Запорізької АЕС і повернення її до нормального стану можливе тільки після повного звільнення самої станції та прилеглої території від російських загарбників та передачі контролю над ЗАЕС її легітимному оператору – НАЕК “Енергоатом”, – наголошується в повідомленні.