Вирішення про введення санкцій щодо телеканалів Zik, NewsOne і “112 Україна”, які пов’язані з нардепом “Опозиційної платформи – За життя” Віктором Медведчуком, неможливо відмінити.

Про це секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов сказав протягом Київського безпекового форуму 5 лютого. Він запевнив, що формування обмежувальних заходів розпочалася ще влітку 2019 року.

“Жодних конспірологій, що це сталося за якимось замовленням, що хтось комусь дзвонив – це повна нісенітниця”, – сказав він.

Данілов зазначив, що скасувати рішення не вийде, тому що матеріали розслідування “було реалізовано в той час, коли вони були готові”.

До того ж, секретар РНБО зауважив, що Росія розгорнула проти України інформаційний терор через своїх помічників.

“До того часу поки у нас не були повною мірою зібрано всі матеріали щодо діяльності безпосередньо на території Російської Федерації. Доти, доки ми не зібрали все це в єдиний пул, ми не могли ухвалити рішення (про санкції). Ми б наразили себе небезпеці скасування таких рішень”, – пояснив Данілов.

Також Олексій Данілов запевнив, що вирішення про вровадження санкцій проти народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та його телеканалів було підготовлене у формі цілої секретності через завзяту діяльність агентів держави-агресора.

“Матеріали готувалися в системі певної закритості, щоб не було жодних несподіванок. Тому що на жаль … ще з початку 90-х – я вважаю, що ми зробили велику помилку, коли не закрили на вулиці Банковій повністю КДБ, а перейменували на Службу безпеки України, залишили тих самих працівників. Це дуже і дуже небезпечно. Наслідки ми пожинаємо досі. Агентура Російської Федерації сьогодні на нашій території просто божевільна”, – зазначив Данілов.

Він вважає, що в Україні відбувається шпишунська війна.

“Тому у нас йде, скажімо так, не тільки війна гаряча, яка є на території Донецької та Луганської області, окупованої Російською Федерацією. У нас є інформаційна війна. І у нас є ще, скажімо так, так звана шпигунська війна, яку вони ведуть щодня. Ми її нібито не помічаємо, але ми відчуваємо це на собі, на своїй шкурі щодня, те, що вони, як казав класик, працюють. І це для нас дуже і дуже небезпечно”, – зазначив секретар РНБО.