Тривають важкі бої за село Старомайорське Донецької області, перевага на боці українських захисників. 
 

Про це повідомив речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень під час брифінгу в Military Media Center. 

 
“ЗСУ продовжуть ведення наступальної операції на мелітопольскому та бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, проводять аеророзвідку місцевості, проводять розмінування та заходи контрбатарейної боротьби. У зоні посиленої уваги – важкі бої за населений пункт Старомайорське на південь від Макарівки, по течії річки Мокрі Яли. Тут перевага на нашому боці… Ворог намагається перекидувати свої резерви на ті ділянки фронту, де ми ведемо наступальні дії та намагаємося просуватися вперед. Це просування, можна сказати, покрокові. Нехай це і невеликі відстані, але вони досить відчутні для ворога”, – зазначив він. 
 

Шершень уточнив, що в обороні українських бійців – без втрат позицій. Зокрема, він наголосив, що ЗСУ продовжують успішно стримувати наступ російських військ в районі Мар’їнки та Красногорівки. 

 

“За добу тільки в районі Мар’їнки зафіксовано 15 важких штурмів. Російські війська мають на меті своїми наступальними діями зупинити український наступ і відтягнути резервні сили в райони міст Авдіївка в Мар’їнка, і в такий спосіб послабити нашу наступальну міць”, – додав Шершень. 
 
До цього Сили оборони там завдали удару по окупантах зі “Шторму-Z”. Шершень підкреслив, що Мар’їнку росіяни не можуть захопити вже впродовж 15 місяців. 

“На напрямку Олександрівка – Мар’їнка “отримали на горіхи” загони “Шторм”. Також зафіксовано 536 ворожих обстрілів”, – повідомив Шершень. 

На Авдіївському напрямку, як повідомив речник ЗСУ, ворог напередодні вів наступальні дії в районі Первомайського – проте, традиційно для російської армії, все безрезультатно, жодних цілей не досягнуто. 

“Триває різнопланова робота, зокрема щодо знищення потенціалу та матеріально-технічної бази ворога. У результаті ефективного комплексного вогневого ураження у військах агресора спостерігається постійне погіршення морально-психологічного стану особового складу”, – повідомив Шершень. 

Якщо оцінювати в загальному тактику ворога, то одним із найбільш критичних моментів є те, що РФ масово замінувала території на фронті, але українські військові мають обладнання для розмінування. Тому у США вірять, що ЗСУ пробʼють російську оборону. 

Українське командування ще не використало більшу частину підготовлених бригад до наступу. Київ зосереджений на тому, щоб зламати оборону російських окупантів. Про це повідомляє The Washington Post. 

ЗСУ намагаються послабити російську оборону — постійно завдаються удари по артилерії окупантів та проводяться роботи з розмінування великих мінних полів. Зазначається, шо темпи прогресу на трьох основних областях уздовж величезної лінії фронту викликають занепокоєння на Заході, що Україна не завдає такого потужного удару, як могла б. 

Новостворені бригади навчені на Заході, щоб проводити комбіновані наступальні маневри. Також вони мають обладнання для розмінування. Анонімне джерело видання каже, що на Заході не недооцінюють ситуацію на фронті. Наразі Сили оборони акцентують на виснажені російських сил замість загальновійськових операцій, які складаються з великих маневрів танків, бронетехніки, піхоти, артилерії та авіації. 

Без панування у повітрі українське командування наголошує, що потрібно берегти особовий склад. Україна не може собі дозволити використовувати тактику “м’ясорубки”, як це роблять окупанти. Зараз штурми ЗСУ зосереджені на малих групах, бо великі колони часто фіксувались РФ. 

Представники США кажуть, що вони очікують, що Україна все ж зможе пробитись крізь мінні поля та наблизитись до основних оборонних рубежів. ЗСУ мають діяти обережно, а також зберігати артилерію, щоб далі використовувати її у повну міць.