Держава-агресор Росія може знищити українську лінію фронту на ділянках, де вона зосередила свої основні сили в ході наступу, який, як очікується, розпочнеться цього літа. Про це в середу, 3 березня, повідомило видання Politico з посиланням на високопоставленого українського офіцера, який служив під командуванням Валерія Залужного. Імовірно, Україні знадобиться допомога ексглавкома і його повернення з Британії, адже ситуація виглядає ще більш загрозливою, ніж всі думали.

За словами цього офіцера, який говорив на умовах анонімності, військова ситуація є похмурою. Існує високий ризик того, що лінія фронту зруйнується, якщо російські війська почнуть наступ. Це пов’язано з тим, що Росія має набагато більшу перевагу в живій силі і протягом останніх тижнів здійснює успішні цілеспрямовані авіаудари по українських позиціях.

Враховуючи нестачу зброї, зокрема, затримки з наданням підтримки в Конгресі США, а також нестачу українських солдатів, «російські генерали можуть досягти успіху», зазначає газета.

«І така невдача, особливо в розпал виборчих кампаній в Америці та Європі, цілком може відродити тиск Заходу на користь переговорів, які, вочевидь, будуть на користь Росії, надавши Кремлю свободу відновити конфлікт у майбутньому за власним вибором», — ідеться в матеріалі.

Усе тепер залежить від того, куди Росія вирішить спрямувати свої сили під час наступу. Країна-агресор посилила ракетні та дронові удари по Україні — від Харкова і Сум на півночі до Одеси на півдні, тож важко вгадати, де буде зосереджено головний удар РФ, неможливо, пише Politico.

«Немає нічого, що могло б допомогти Україні зараз, тому що немає серйозних технологій, здатних компенсувати Україні велику масу військ, яку Росія, ймовірно, кине на нас. У нас немає цих технологій, і на Заході їх немає в достатній кількості», — заявив один з високопоставлених військових.

Він вважає, що лише стійкість українців та помилки російського командування можуть змінити жорстку динаміку.

Офіцер також заявив, що росіяни швидко вчаться і вдосконалюються і не дають «другого шансу» на полі бою. Як наслідок, західна зброя часто надходить занадто пізно. Це стосується і винищувачів F-16, які мають прибути в Україну цього літа. Наразі Росія випробовує дальність дії своїх ракет, готуючись збивати західні винищувачі в Україні.

«Кожній зброї — свій час. F-16 були необхідні у 2023 році, вони не підійдуть для 2024 року», — сказав український військовий.

Тепер фронту потрібно більше традиційної зброї — гаубиць, снарядів і ракет, а також більше людей, а українська влада ухиляється від великої мобілізації.

«Росія зараз збирає ресурси і буде готова почати велику атаку приблизно в серпні, а можливо, і раніше», — сказав один з офіцерів.

Нагадаємо, що війська країни-агресора Росії, найімовірніше, продовжать наступальні операції до весни 2024 року і готуватимуться до літнього наступу, йдеться в новому зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Як пишуть аналітики, російським окупантам, імовірно, буде складно «почати узгоджену великомасштабну наступальну операцію на кількох оперативних напрямках в Україні одночасно».

ISW зазначає, що російські війська ведуть послідовний наступ на всьому східному фронті, сподіваючись утримати ініціативу і «дестабілізувати лінії оборони України та не дати Україні заспокоїтися». Військове командування держави-агресора, схоже, формує резервні сили, щоб не відставати від наступальних операцій в Україні, але навряд чи вони будуть «злагодженими і великими» до моменту наступу влітку 2024 року.

На думку аналітиків, російські військові сподіваються скористатися дефіцитом озброєнь в Україні і змусити Україну витратити значну частину західної оборонної допомоги, яку вона може отримати в найближчі місяці. У звіті зазначається, що російський наступ змусить Збройні сили України використовувати матеріальні засоби «таким чином, що в кінцевому підсумку може відтворити подібний дефіцит [озброєнь] за відсутності більш послідовної допомоги у сфері безпеки». Літній наступ Росії також, ймовірно, буде спрямований на те, щоб не дати Україні накопичити обладнання для майбутніх наступальних операцій.