Російські окупанти проводять штурмові дії на Східному напрямку, однак їм не вдається просуватись. Швидше за все, загарбники мають намір виснажити ЗСУ.

Таку думку 24 Каналу озвучив військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

За його словами, це не наступ російських військ.

Гетьман вважає, що росіяни не наступають, а намагаються виснажити ЗСУ, щоб ускладнити наші наступальні дії. Ворог очікує, що Україна буде перекидати сили, які вже готові до наступальних дій.

Вони просто б’ються головою об стіну ЗСУ. Де-не-де їм вдається з величезними втратами зайняти районний центр. Як це було у Бахмуті, але це брехня, він не повністю зайнятий російськими військами. Далі вони не можуть суттєво просунутись,
– пояснив він.

Майор запасу ЗСУ наголосив, що якби окупанти могли просуватись, то вони б це зробили. Росія анонсувала свій “великий наступ” вже давно, мала намір “дійти до Запоріжжя та Дніпра”.

Військовий експерт переконаний, що незабаром розпочнеться наступ ЗСУ, який суттєво змінить ситуацію на фронті.

В свою чергу військовий аналітик Стюарт Кроуфорд вважає, що для здійснення такого удару українське командування має бути “досить сміливим”, а Захід повинен не надто гидувати “ескалацією”.

Збройні сили України в процесі майбутнього контрнаступу можуть завдати удару вглиб російської території. Такий варіант можливий лише за вище названих умов. Про це британський військовий аналітик Стюарт Кроуфорд заявив в інтерв’ю газеті Express.

Звичайно, найбільш переважний і, можливо, найбільш очевидний варіант — це рух Сил оборони на південь із району Запоріжжя у напрямку Мелітополя і далі до північних берегів Азовського моря, зазначив Кроуфорд.

Цей маневр у разі успіху переріже сухопутний міст між Росією та Кримом та серйозно дезорієнтує російські сили на півдні України. Крім того, такий удар дасть можливість повернути на захід, згорнути російські сили в Херсонській області з загрозою Криму. Але окупанти добре знають про це, і тому вони підготували численні лінії оборони в глибину, щоб відбити удар.

Іншим варіантом може стати контрнаступ у районі Бахмута, де є можливість оточити російські війська. Однак існує ще одна можливість, яку можна реалізувати за “достатньої сміливості” українського командування — удар углиб російської території у Бєлгородській області.

Аналітик звернув увагу на слабкість у захисті регіону, де останнім часом точаться бої між російськими підрозділами та бійцями “Російського добровольчого корпусу” і легіону “Свобода Росії”.

“Що якщо українці скористаються цією слабкістю і завдадуть широкого лівого удару, який ударить по російській території в Бєлгородській області, а потім поверне на південь?” — розмірковує Кроуфорд.

На його думку, такий маневр дозволив би обійти російську “лінію Мажино” вздовж спірної демаркаційної зони та зайти їм у фланг — як це зробили німці із союзниками через Ардени у 1940 році під час Другої світової війни.

“Такий обхідний шлях має багато позитивних сторін. Якщо українці досить сміливі, а Захід не надто гидує “ескалацією”, то він усуває всі труднощі прямого нападу на підготовлені російські позиції”, — наголосив аналітик.

Водночас залишається відкритим питання — чи має ЗСУ достатньо сил і засобів для здійснення такого плану. Однак, якщо такий варіант буде успішно реалізований, вважає Кроуфорд, то світ побачить стратегічну перемогу української армії ще до кінця 2023 року.

Тож наразі все вказує на те, що незабаром українські захисники можуть здійснити успішний наступ, який кардинально змінить ситуацію та однозначно пришвидшить перемогу України.