Ворог активно чинить опір на Бахмутському напрямку – там за минулу добу відбулося 9 бойових зіткнень.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» сказав речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

“За минулу добу на Бахмутському напрямку відбулося 9 бойових зіткнень. Тут пріоритет за Силами оборони. Ворог активно чинить опір, використовуючи артилерію. 531 раз бив всіма видами артилерії, здійснив 5 авіанальотів”, – зазначив Череватий.

За його словами, потужно було знищено живу силу і особовий склад ворога – 63 окупантів ліквідовано, 127 поранені, 5 потрапили в полон.

Також знищено 5 ворожих танків, 7 бойових машин піхоти, 2 бойові машини десанту, легкий броньований артилерійський тягач, 3 польові склади з боєприпасами, 3 БПЛА “Орлан-10”, 4 дрони-камікадзе “Ланцет”, 3 одиниці автотехніки.

Речник Східного угруповання ЗСУ підкреслив, що тактика ворога не нова, але головна проблема для Сил оборони це те, що він має можливість концентрувати великі сили і засоби особового складу.

“Вони не дуже навчені, але об’ємні за своїм складом. На жаль, ворог ще має багато артилерії і снарядів до неї. Зараз у нас період стійкості, коли ворог має значну силу, але ми, не дивлячись на це, б’ємо його і витісняємо з нашої землі. Робимо це розмірено, прагматично і продумано, щоб максимально зберегти людей та техніку”, – наголосив Череватий.

Крім того, російські окупанти стягнули додаткові ресурси на південний та північний фланги Бахмута і вести наступ українським силам оборони дуже важко. Але ЗСУ все одно просуваються.

Пауза між гарними новинами затяглася, тому складається враження, що наступ на Бахмут сповільнився. Як пояснює військовий експерт Владислав Селезньов, ворог стягнув додаткові ресурси на південний та північний фланги. І вести наступ дуже важко, коли немає переваги в авіаційному та артилерійському компонентах.

“Звичайно, в таких умовах наступ сповільнився, а на деяких ділянках перейшов у позиційну війну. Але в будь-якому випадку їм (росіянам.) вдається стримувати нас лише за рахунок неймовірної концентрації сил. Слід пам’ятати, що зараз взагалі до 80% оперативних резервів РФ кинуто на те, щоби зупинити контрнаступ”, – розповів він.

Зазначимо, минулого тижня минув рік з початку битви за Бахмут. Заради захоплення районного центру РФ поклала десятки тисяч людей, а сама битва стала найкривавішою та найтривалішою у російсько-українській війні.

Варто зазначити, що ЗСУ можуть взяти Бахмут в оперативне оточення. Для цього є багато підстав, але це дуже складне завдання.

Таку думку озвучив військовий експерт Петро Черник. Він пояснив, що означає оперативне оточення Бахмута.

“Оперативне оточення – це коли дороги контролюються вогнем ближньої артилерії, насамперед – мінометами. Тобто коли будь-яку точку будь-якої дороги можна простріляти, але там нема наших військовослужбовців, які його блокують. До оперативного оточення ми рухаємось”, – сказав військовий експерт.

Черник зазначив, що кожного місяця окупанти можуть заміщати до 20 тисяч особового складу. Багато росіян готові помирати за Владіміра Путіна. За місяць ЗСУ знищують до 21 тисячі загарбників, потрібно підняти показник до 25 тисяч.

«Справжнім психологічним обваленням для росіян може бути, коли ми нарешті здійснимо оперативне оточення Бахмута. І якщо те угрупування буде знищене. Також було б дуже добре, якби кілька тисяч росіян здалося у полон. Це був би велетенський крок вперед. Наразі усе триває грамотно. У суху погоду ми ще побачимо гарні результати», – вважає він.