Голова виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеїл Саакашвілі заявив, що не збирається найближчим часом створювати з колишнім головою Офісу президента Андрієм Богданом «політичних проєктів».

 

Так Саакашвілі прокоментував його фотографію з Богданом та народною депутаткою від «Слуги народу» Єлизаветою Ясько.

«У мене з Андрієм дружні відносини, рівно так само як і з багатьма іншими з різними політичними бекграундами. У себе вдома, за дружнім столом, я можу обговорювати будь-які теми з ким завгодно. Ніяких спільних політичних і партійних проєктів я з Андрієм Богданом найближчим часом створювати не збираюся. Це не заважає нашому спілкуванню», – написав Саакашвілі у фейсбуці.

Він наголосив, що повністю підтримує президента України Володимира Зеленського й «багатьох перспективних, особливо молодих політиків і з команди Зеленського, і в цілому по Україні».

Відмітимо, що 6 вересня Саакашвілі, Богдан та Ясько практично одночасно оприлюднили фотографію зі своєї зустрічі.

Саакашвілі підписав світлину так: «У центрі в нас справжня киянка в п’ятому поколінні, і ми говоримо про київські вибори». Богдан при цьому написав: «Є цікавий розклад на київські вибори».

Зустріч прокоментувала і Ясько, написавши у своєму Facebook: “Обговорюємо київські вибори в дуже цікавій компанії”. Водночас інших подробиць розмови ніхто з трьох не повідомив.

За кілька годин до цього Саакашвілі опублікував ще один пост з Ясько. У ньому він розповів про зустріч з Андрієм Садовим і про відкриття меморіалу Небесної сотні в центрі Львова.

Натомість український блогер і журналіст Роман Шрайк зазначає, що Богдан досі в «жорстких контрах» з нинішнім главою ОПУ Андрієм Єрмаком. І така синхронна публікація фото натякає на якісь плани групи, лояльної Богдану і триваючому розколу в монобільшості. Але саме на київські вибори, це навряд чи вплине сильно.

Нагадаємо, вибори мера Києва відбудуться 25 жовтня. У разі якщо ніхто з кандидатів не набере 50% голосів, відбудеться другий тур.

Кличко, який очолює Київ із 2014 року, повідомив про намір балотуватися на новий строк. Серед інших відомих кандидатів, які планують взяти участь у виборах, – народна депутатка від “Слуги народу” Ірина Верещук, телеведучий, висуванець партії “Голос” Сергій Притула.

Також народний депутат від “Батьківщини” Олексій Кучеренко, колишній народний депутат від “Свободи” Андрій Іллєнко, колишній народний депутат та екскерівник державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов, колишній голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. Про мерські амбіції заявляв і бізнесмен, телеведучий Андрій Пальчевський.

За даними опитування, яке з 24 липня до 2 серпня проводив Центр Разумкова, найвищий рейтинг в столиці у Кличка – за нього готові віддати свій голос 41,2% виборців, які мають намір піти на вибори і вирішили, за кого голосувати. На другому місці Пальчевський (9,1%), на третьому – Попов (8,3%).