Міжнародний арбітражний трибунал у Гаазі проводить слухання стосовно незаконного захоплення в Керченській протоці трьох українських суден і 24 військовослужбовців ВМС у листопаді 2018 року.

Повідомляється, що 11 жовтня слово мала російська сторона. РФ заперечує юрисдикцію арбітражу в Гаазі за позовом України.

Сьогодні, 14 жовтня, розпочався другий раунд дебатів. Першою виступатиме Росія, а вже наступного дня – Україна, передає Укрінформ. 

У Міністерстві закордонних справ повідомляли, що з 11 жовтня Україна бере участь в усних слуханнях у справі проти Росії щодо порушення нею імунітету українських військово-морських кораблів та їхніх екіпажів.

“Україна вже довела грубе порушення міжнародного права з боку РФ, коли Міжнародний трибунал з морського права наклав обов’язкові до виконання тимчасові заходи, що вимагали від Росії негайно звільнити три українські військово-морські судна та 24 затриманих українських моряків”, – зауважили у МЗС.

Варто зазначити, що вже не буде відкритих частин. Відкритим було лише вступне слово, зроблене агентами кожної зі сторін 11 та 12 жовтня. 

Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року зобов’язав Росію негайно звільнити всіх моряків і дати їм змогу повернутися в Україну, а також повернути кораблі.

7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, під час якого, зокрема, були звільнені 24 полонені моряки.