Польське міністерство закордонних справ викликало посла Росії Сергія Андрєєва після “провокаційної” заяви президента РФ Володимира Путіна, що західні землі Польщі – це “подарунок Сталіна”, а також інших “недружніх дій” Росії на адресу Польщі та союзників.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський.

“Я представив нашу рішучу позицію, зазначивши, що подібні псевдоісторичні висновки, спроби відбілити такого воєнного злочинця, як Сталін, іншим злочинцем, яким нині є Володимир Путін, — це дії, які Польща трактує виключно як намагання спровокувати ескалацію. Ми цілком засуджуємо цю спробу переглянути історію та використати цю ревізію для пропагандистської діяльності у гібридній війні”, — зазначив урядовець.

Він наголосив, що Польща вкотре закликає Росію припинити “агресивну війну та окупацію України”, припинити вчинення злочинів та притягнути злочинців до відповідальності, – пише Суспільне.

“Це те, від чого ми разом з нашими союзниками абсолютно ніколи не відмовимося. Якщо хтось у Росії має ілюзії, що під впливом таких провокацій позиція Польщі чи позиція наших союзників зміниться, я вважаю, що їх потрібно вилікувати від цих ілюзій”, — зазначив Яблонський.

Напередодні Путін звинуватив Польщу у територіальних амбіціях щодо колишнього Радянського Союзу і заявив, що будь-яка агресія проти Білорусі вважатиметься нападом на РФ. Путін також заявив, що західна частина Польщі була “подарунком” країні від Йосипа Сталіна, і що Росія нагадає про це полякам.

Після цього прем’єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Сталін був воєнним злочинцем, винним у загибелі сотень тисяч поляків.

Нагадаємо, що на початку липня Польща направила на кордон з Білоруссю понад тисячу військовослужбовців і майже 200 одиниць техніки. Це була відповідь Варшави на збільшення активності груп нелегальних мігрантів, які намагаються перетнути кордон з боку Білорусі, а також дані про перекидання до Білорусі ПВК “Вагнер”.