Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон вимагають від Росії гарантувати вільне і безперешкодне проходження всіх суден через Керченську протоку і негайного звільнення українських моряків, захоплених російськими силовиками.

Про це йдеться в спільній заяві, оприлюдненій в п'ятницю заступником офіційного представника Кабміну Німеччини Ульріке Деммер.

"Ситуація з правами людини в Криму, який був анексований Росією в порушення міжнародного права, застосування військової сили Росією в Керченській протоці і жорстокий контроль в Азовському морі також викликають у нас серйозне занепокоєння. Ми вимагаємо безпечного, вільного та безперешкодного транзиту для всіх судів через Керченську протоку і негайного і беззастережного звільнення всіх незаконно затриманих українських моряків. Вони теж повинні мати можливість святкувати майбутні свята в колі своїх сімей", – наголосили лідери.

Меркель і Макрон також привітали домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи (Україна – Росія – Організація з безпеки і співробітництва в Європі) про встановлення режиму тиші на час новорічних і різдвяних свят.

Варто зазначити, що у січні наступного року родичі українських моряків, захоплених у полон росіянами 25 листопада в Керченській протоці, поїдуть до Москви для того, щоб зустрітися зі своїми рідними і підтримати їх в судах. Про це в п'ятницю, 28 грудня, повідомляє популярне видання з посиланням на Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денисову.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Омбудсмен повідомила, що питання поїздки членів сімей полонених українців у Москву буде узгоджене з Міністерством оборони та Міністерством закордонних справ України. Вже досягнуто домовленості з Укрзалізницею. Держпідприємство погодилося надати для родичів моряків додатковий окремий вагон у поїзді, який поїде в Москву.

Як стало відомо, поїздка відбудеться в другій половині січня, так як саме в проміжку між 15 і 22 січня російські суди розглядатимуть питання про продовження арешту для полонених українців.