Планам глави КС Олександра Тупицького не судилося збутися. Про це повідомляє екснардеп Сергій Лещенко у своєму телеграмі.

У найближчі три місяці він не зможе поповнити склад КС ще одним лояльним суддею, щоб відновити кворум.

Рада суддів України повідомив про перенесення З’їзду суддів на 23-25 ​​лютого 2021 року.

Раніше планувалося, що на зборах в грудні оберуть суддею КС Олександр Коровайко, після чого Тупицький зможе повернути назад кворум і почати штампувати рішення. Перенесення трапився після звернення головного санітарного лікаря Віктора Ляшко, який виступив проти проведення З’їзду суддів у зв’язку з поширенням коронавірусу в країні.

Також, схожою інформацією поділився і телеграм-канал Легітимний:

Карантин можуть посилити через «гойдалки» з КСУ.
Так Офіс Президента придумав посилити карантин, щоб перешкодити Голові КСУ провести з’їзд суддів і вибрати ще одного суддю, щоб отримати кворум і почати скасування земельної реформи.

Для цього в гру ввели головного санітарного лікаря Ляшко, який повністю контрольований в ОП. Він відправив лист, що з’їзд проводити не можна через ситуацію з коронавірусом.
Якщо це не спрацює, то приймуть рішення вводити локдаун.
Ось така «Малята» політична гра назріває.
ОП готується до локдауну.

В свою чергу. Президент України Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням здійснити оцінку конституційної ситуації, викликаної рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року, та надати висновок щодо стану антикорупційного законодавства після його ухвалення. Відповідний лист Глава Української держави направив голові Венеціанської комісії Джанні Букіккіо.

У листі Володимир Зеленський висловлює щиру вдячність Джанні Букіккіо за незмінну багаторічну підтримку України на шляху впровадження структурних реформ та приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів.

Президент зазначає, що останні рішення КСУ стосовно базового для антикорупційної інфраструктури України законодавства призвели до серйозної конституційної кризи.

«Українська влада рішуче налаштована до її розв’язання та відновлення законодавчих механізмів запобігання та боротьби з корупцією», – наголошує Глава держави.

Зокрема, Володимир Зеленський звертається до Венеціанської комісії з проханням надати висновок щодо ухвалення рішення суддями Конституційного Суду України за наявності можливого конфлікту інтересів, щодо додержання КСУ процедури розгляду справи та ухвалення рішення, зокрема стосовно його обґрунтованості та дотримання меж конституційного подання.

Президент закликає надати висновок за процедурою прискореного розгляду, зважаючи на нагальну необхідність пошуку збалансованого рішення задля виходу з конституційної кризи.

«Ми високо цінуємо експертну допомогу Венеціанської комісії та розраховуємо на продовження тісної співпраці», – зазначає Глава держави у листі.