В кінці серпня виповнюється сто днів з того моменту, як Володимир Зеленський став президентом України. Це перший період, після якого прийнято підбивати перші підсумки діяльності нового глави держави. Про те, що вийшло, чому не вийшло і що має намір робити команда Зеленського далі розповів голова президентської партії “Слуга народу”, ймовірний спікер Верховної Ради IX скликання Дмитро Разумков.

В інтерв’ю “Апострофу” Разумков зокрема розповів про те, що судити по перших сто днях президента Зеленського не варто, так як у нього не було ні підтримки в Раді, ні в уряді.

“Сказати про те, що президенту не були передані всі ті повноваження, які у нього повинні були б бути – це не сказати нічого. Ні міністра оборони, ні генерального прокурора, ні глави Служби безпеки, тільки виконуючий обов’язки (причому, досить непогано виконуючий) , ні міністра закордонних справ. Йде саботаж з багатьох напрямків. Абсолютно неконструктивна, на мій погляд, позиція Верховної Ради, далеко не завжди присутнє взаєморозуміння з кандидатами в міністри, багато іншого. Тобто, він знаходився в досить такому антагонічному стані по відношенню до нього оточенні і оцінювати повноцінно, напевно, важко “, – зазначає Разумков.

Також лідер “Слуги народу” відповів на питання про кадрову політику і про те, які є кандидатури для нового уряду.

“Кандидатури на всі ключові міністерства є. Але якщо ви хочете їх зараз від мене почути, то, на жаль, цього не станеться. У будь-якому випадку, залишилося чекати недовго. Вже скоро ми побачимо нового прем’єр-міністра. А ось вже в прерогативі прем’єр -міністра запропонувати парламенту той склад Кабінету Міністрів, який буде ефективний для держави, і я думаю, що парламент разом з президентом прийме відповідне рішення, а ми нарешті побачимо консолідовану позицію різних вертикалей влади, які зможуть ефективно реалізовувати поставлені перед нами завдання “, – говорить Дмитро Разумков.

Також найближчий соратник президента запевнив, що ніхто не буде ліквідувати комітет з питань ветеранів.

“Він не ліквідований, це знову-таки політичні ігри і мені б дуже не хотілося, щоб за допомогою ветеранських організацій намагалися будувати політичні конструкції, і я намагався в цьому переконати колег. Всі питання, які перебували у віданні комітету з питань ветеранів, переведені в компетенцію комітету з соціальної політики “, – підсумував Разумков.