Безумовно, успіх наших ЗСУ на Харківщині неабияк налякав окупантів. Однак на території квазіреспублік в Луганській та Донецькій областях продовжують звітувати, що “все йде за планом”.

Серед людей фіксуються досить панічні настрої. Про це 24 каналу сказав журналіст Денис Казанський.

За словами Казанського, мешканці нещодавно захоплених територій розуміють, що ЗСУ будуть просуватися далі. Так, жителі Кремінної та Сватово стрімко залишають регіон.

Здебільшого це люди, які бояться бойових дій – вони тікають, аби не потрапити під обстріли. Співпрацювали з окупаційною владою – тікають, аби не потрапити до рук українського правосуддя за колабораційну діяльність.

Українські військові продовжують просуватися.

Попри те, що представники псевдореспублік кажуть, що “усе під контролем”, наші захисники вже звільнили кілька населених пунктів на півночі Донеччини, які окупанти захопили влітку. Мовиться, зокрема, про Святогірськ та Богородичне.

“Звісно, через це зараз панічні настрої в окупантів і тих, хто з ними співпрацював”, – наголосив Казанський.

Казанський пояснив, що про співпрацю колаборантів з росіянами не йдеться, адже для цього має функціонувати два центри прийняття рішень. пасічник, пушилін, стрємоусов – це не самостійні фігури. Вони не співпрацюють, а лише виконують те, що їм кажуть.

“Вони можуть як завгодно ставитися до росіян. Можливо, їм не подобається те, що роблять їхні куратори. Але вони не можуть з ними конкурувати або конфліктувати, адже якщо вони скажуть щось не так і не робитимуть того, що від них вимагають, їх можуть просто знищити”, – зауважив журналіст.

Зокрема, так сталося із захарченком, який очолював псевдореспубліку на території тимчасово окупованої Донеччини. Він намагався грати свою гру та висловлював незадоволення діями москви, а в результаті – його просто ліквідували. Усі призначенці на місцях, наголошує Казанський, не мають жодного авторитету та реальної влади.

До слова, лідера Луганської квазіреспубліки плотницького так саме призначили, а потім викинули, поставивши пасічника.

“Просто замінили й ніхто слова не сказав. Це демонструє реальну вагу цих людей. Просто випадкові прізвища і штучні фігури”, – підсумував журналіст.

Війна з Росією буде важкою і складною, проте вона “поставить крапку” у “питанні впливу Росії на найближчих сусідів”. Таку думку в інтерв’ю “Голосу Америки” висловив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данілов.

“Це буде важка, складна війна. Але це наша робота, яку ми маємо виконати спільно з нашими партнерами на відмінно. Аби закінчити і поставити крапку врешті-решт у питанні впливу Росії на найближчих сусідів. Щоб у РФ взагалі пропало бажання займатися такими речами і пхати свого носа до України, розповідати, як нам треба жити”, – сказав Данілов.

Як довго триватиме війна Данілов не став прогнозувати.

“Що стосується термінів. Це непросте питання. Це не питання на день чи на два, тиждень або місяць. Це питання, яке займе набагато більше часу, з урахуванням того, що Російська Федерація велика за площею країна. Там є величезна кількість колонізованих народів, яких вона на сьогодні використовує у цій війні. Коли Росія нарешті позбавиться своїх колоній, які вона нахапала у XIX–ХХ сторіччях, тоді ми побачимо справжню територію Росії. Усе це розлетиться”, – сказав Данілов.

На його думку, визначальною у перемозі України стане допомога західних партнерів.

Тому чим швидше допомога буде надходити, чим якісніша буде зброя, тим краще ми зможемо впоратися з ворогом.