Росія намагається виснажити українську армію, закидаючи її солдатами з “низькою цінністю”. Із 60 тисяч “вагнерівців” РФ уже втратила більшу частину солдатів — їх “перемолотили” Сили оборони України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, волонтер Павло Нарожний.

“Вони намагаються виснажити українську армію, виснажити наших солдатів, щоб вони втомилися, щоб у них закінчилися боєприпаси, і тому вони закидають своїми, як це правильно сказати, “низькоцінними” солдатами. Тому що першими в атаку вони кидають “вагнерівців”, — сказав Нарожний.

За його словами, вже дійшло до того, що загалом під Бахмутом, під Соледаром відротували “вагнерівців”, тому що вони банально закінчилися.

“За найскромнішими підрахунками з 60 тис. “вагнерівців” росіяни вже втратили 15 тис. тільки вбитими. І якщо 15 тис. убитими, то там щонайменше 30 тис. поранених”, — сказав експерт.

При цьому всьому, каже Нарожний, багато в чому учасники приватних військових компаній (ПВК) набагато краще оснащені, ніж армія Росії.

“Наприклад, у “вагнерівців” майже у всіх рації цифрові. А рації, які є в армії російській, там настільки високий рівень бардака, що навіть якщо підтримується шифрування, вони не прописують туди ключі. І наші фахівці всі їхні розмови слухають. У “вагнерівців” більш-менш цей процес налагоджений, і вони, крім цього, мають супутникові знімки. При тому, що космічної розвідки майже немає в російської армії. І при цьому всьому “вагнерівців” уже майже “перемолотили”, — зазначив Нарожний.

Зараз Пригожин намагається набрати нову хвилю серед засуджених, але це погано виходить, каже експерт.

“Навіть російські засуджені вже прекрасно розуміють, куди їх відправлять і чим це закінчиться. Відповідно, можете уявити, який бардак і який рівень втрат у штатній армії російській”, — сказав Нарожний.
Також зазначимо, на всіх напрямках на Донеччині ми помічаємо серйозне зниження інтенсивності обстрілів і наступальних дій з боку російських військ. Про це повідомляє Віталій Барабаш, начальник Авдіївської міської військової адміністрації. Однак обстріл не зник повністю. Артилерія б’є як центральною, так і старою частиною Авдіївки.

Наразі відбувається повна ротація та заміна всіх незрозумілих формувань типу міжнародної бригади “П’ятнашки” та так званого першого армійського корпусу “ДНР”, до якого входять мобілізовані з окупованих територій Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Відбувається ротація на кадрові сили армії Росії. Тобто найближчим часом, найімовірніше, буде дуже серйозна активізація, бо Донецьк заповнений кадровими російськими військовими.

Російські війська намагалися увійти до Бахмута через приватний сектор. Але вони отримали дуже серйозну відсіч, і нічого не вийшло. Їм потрібен цей напрямок, і тому вони б’ють житловими об’єктами Краматорська.

Для боротьби з безпілотниками нам потрібна антидронова зброя. Окупанти використовують тактику “рій”, коли один за одним дрони атакують. Вони завдають шкоди, бо їх сотні.
Російські військові намагаються перервати логістику, надходження боєприпасів, палива, їжі, медикаментів, ротацію військових, прибрати транспортування поранених у Бахмут. Розповідає колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

Вони хочуть взяти місто в кільце, як це було у 2014-2015 роках у Дебальцевому. Це дозволить їм, як вони вважають, локалізувати великі сили ЗСУ, не дати їм протриматися, не дати українцям чинити опір. Адже вже сім місяців у них немає перемог і важливо щось принести “на блюдечку” до Кремля.

Якщо подивитися на поточну карту, то можна побачити, як із півночі та півдня російським військам, на жаль, вдалося пройти в окремих місцях. Тобто в сам Бахмут, у чоло, вони зайти не змогли, отримали як слід по зубах. Але зверху і знизу їм вдалося прорватися і створити певні умови для оточення цього міста.